MĚSTO ZUBŘÍ Oficiální prezentace města

Home » Aktuality » Za SPORTOVNÍ GALAVEČER jedno „DĚKUJI“ nestačí!

Za SPORTOVNÍ GALAVEČER jedno „DĚKUJI“ nestačí!

16.04.2015

Sportovní galavečer, který odbor kultury a sportu Města Zubří připravil letos podruhé v souvislosti s vyhlášením ankety o nejlepší místní sportovce, se proměnil v akci, o které se bude (alespoň doufáme) v Zubří ještě dlouho mluvit. Podařilo se skloubit nenapodobitelnou místní kulturu s mnoha příjemnými překvapeními, jímž vévodila přímá účast legendy světového sportu, paní Věry Čáslavské. 

Navzdory bohatému programu, krásným cenám pro sportovce, výzdobě sálu i drobnému pohoštění pro všechny, se tato akce pořádá nízkorozpočtově a v souhrnu nákladů nestojí město více než jedno představení lepšího divadla nebo koncert. To vše si můžeme dovolit jen díky organizacím a lidem, kteří nám s galavečerem pomohli tím, že akci podpořili finančně, dary nebo poskytnutím bezplatných služeb, případně přiložili své ruce k dílu. Těmto všem bych chtěla v následujících řádcích poděkovat.

Štěstí je krásná věc, ale …
Zuberská kapela Faraon speciálně pro Galavečer nacvičila píseň, v níž se zpívá, že „Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš …“ Tuto skladbu jsme symbolicky věnovali všem, kteří náš galavečer podpořili. Vedle města se na krytí nákladů podílel generální partner akce – Gumárny Zubří a. s. a dále firmy: Antonín Šupler (Husqvarna Zubří), KSK Systém, Commodum, spol. s r. o., Jaroslav Marek (Stylo), REGMONT spektrum s. r. o. a Mézl a Janíček, s. r. o., …… Všem touto cestou děkujeme.

Ceny pro sportovce, dárky účinkujícím i hostům
Některé ceny a dárky pro sportovce a týmy či dárky pro hosty večera bylo možné v rámci galavečera vidět, ale vězte, že kromě skleněných pamětních plastik a dekretů, dostali všichni sportovci řadu krásných dárků od města i jednotlivých sponzorů. Absolutní vítězka ankety Veronika Kohutová si například odnesla kancelářské křeslo od firmy Mercury star s. r. o., děti, které ovládly rožnovskou olympiádu úžasný dort z cukrárny Sladká fantazie a další sportovci zase sportovní značkové vybavení od firmy DIADORA.  Vítězky, zástupce účinkujících i paní Čáslavskou ozdobily květiny z dílny Květinářství Lucida. Další ceny věnovaly firmy: Mézl a Janíček, s. r. o., Oldřich Mechl (cykloservis), kavárna Tip Café,  Javis – pizza bar, Dana Krůpová – masérské služby, Martin Pšenica a Robert Jurajda.

Velké maličkosti
Letošní galavečer byl výjimečný a výjimečné tedy musely být i různé služby či drobné proprietky, jež ve finále utvářely „antický“ pocit dokonalosti a splynutí s olympijskou myšlenkou. Nešlo by to bez ohně – ten nám půjčila rožnovská Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel. Také by to nešlo bez květů a výzdoby v jednotném bílo-zlatém stylu. Veškeré květiny darovalo květinářství Lucida, které květinami a zlatem dozdobilo předpřipravenou výzdobu. Bohyně a další účinkující, kteří nás provázeli večerem a alespoň myšlenkách posouvali blíže k Olympu, byli oděni do šatů, které ušila Radka Krupová a dozdobila Hanka Holišová. Ta se také podílela na výzdobě sálu, vestibulu i make-upu našich bohyň. Velkou maličkostí, za kterou moc ráda poděkuju, jsou fantastické frgály a vdolečky od Evy Bařákové, které nám pomohly nasytit účinkující i hosty večera.

Média
Rádi informujeme nejen o našich akcích, ale v tomto případě se velmi rádi chlubíme výsledky Vás, nejlepších sportovců. V tom nám v případě galavečera skvěle pomohla především regionální TV Beskyd a webový portál Zubřan.cz. Fotky, které jsou k dispozici také na webu města, pro Vás nafotili Martin Střálka, Daniel Přeček a Aleš Měrka. Kameru, která vše nasnímala, zapůjčili házenkáři (Michal Balhárek).

Hosté, účinkující
Letos to děkování nemá konce, ale tato kapitola nelze přeskočit! Poděkování největší patří hvězdě večera, mimořádně skromné a moudré ženě, která si ve svém nabitém programu udělala skulinku na naše malé Zubří – paní Věře Čáslavské. Klobouk dolů před její lidskostí, nadhledem a energií, s jakou vše zvládla. Druhým zlatým hřebem večera se stala naše, „virtuální spojka s Olympem“ – naprosto neuvěřitelný Jakub Kohák v roli Dionýsa. Děkujeme Jakubovi za ochotu se s námi sejít a natočit pro Zubří několik spotů, na které především vítězové jednotlivých kategorií snad nikdy nezapomenou (tímto děkuji i zuberským lyžařům za loňskou inspiraci – bez Vás by Jakub zuberské plátno letos neozdobil). Mezi další milé hosty patřil i syn legendárního skokana Jiří Raška ml. nebo přemožitel 4 osmitisícových hor Libor Uher, o jehož nezapomenutelném „čísle“, jež předvedl na galavečeru, již zde byla řeč. Děkujeme, že jste svou přítomností obohatili náš galavečer.

Velké díky patří také Marianovi Žárskému. Ten celý večer v podobě boha Krona bravurně odmoderoval, ale také se stal dlouhodobou oporou a inspirací našeho týmu, která nám vždy ochotně poradí s důležitými kontakty i s problematickými místy ve scénáři. Sportovního ducha města Zubří jako vždy nenapodobitelně zahrál Pepa Malina. Děkujeme Vám, naše stálé opory.

Díky patří také všem účinkujícím skupinám – elegantním dámám z místní organizace Sportu pro všechny pod vedením Jany Mikulenkové, mladičkým gymnastkám pod vedením Hany Šírové a Adélky Zedníčkové, i „kočkám“ tančících pod ZUŠ B-Art, z nichž některé své umění předváděly veřejnosti vůbec poprvé. Všem obrovitánský palec nahoru!

Nesmím zapomenout ani na krasavice, které chodily předávat všechny ceny. Vloni „žirafičky“ – letos „bohyně“ (i když moderátor občas zlobil a oba ročníky mu trochu splývaly) - těchto rolí se na výbornou zhostily: Míša Wrobelová, dvě Lucky (Janků a Běhalová) a Natálka Maléřová. Oporou jim byl statný „otrok“ Petr Nerád. A aby té antiky nebylo málo, v samém úvodu se do starořeckého oděvu „ohákli“ také Jura Krčma, Aleš Měrka a za fotbalisty také Vašek Krupa a Petr Majer, kteří obstarali grandiózní úvod a donesli boha Krona až na vrchol bájného Olympu. O doprovodnou muziku se postarali Faraoni, a to ve velkém stylu. Děkujeme jim za jejich nadšení, s jakým šli do kostýmů i všech písniček a hlavně za dobrou náladu, s kterou nakazili všechny přítomné před, během i po akci.

Pořadatelský tým
Na počátku byl Pepa Randus a jeho články o vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce, poté se začalo pracovat na scénáři a ve finále se v sobotu sešlo asi 12 lidí, kteří dokázali prvotní sny proměnit ve skutečnost. Zatímco Pepa organizoval a komunikoval kde co všechno, Tomáš Indrák tvořil. Pod jeho rukama se zrodilo neuvěřitelných 19 videospotů a prezentací, nádherné ceny, pamětní dekrety, pozvánky, vstupenky, plakáty, luxusní pozvání pro paní Čáslavskou a kdo ví, co ještě. Za celou „produkci“ akce nejprve Dana Pekarová a Lukáš Maceček, posléze i Erika Ondřejová a nová posila knihovny Veronika Janů, dělali první poslední pro to, aby Faraoni byli krásní, jídlo bylo dobré, ceny rozdělené, aby o všechny bylo řádně postaráno a aby jednoduše v den akce vše klapalo jako hodinky. V posledních dvou dnech už se to pomocníky i účinkujícími jen hemžilo. Přibyla hlavně již zmíněná designérka a stylistka Hanka Holišová, fotografové, taky skvělá technická opora do kinokabiny v podobě Lucky a Marka Pernicových a všichni, kteří šli toho večera se svou kůží na trh jako bohové a bohyně z Olympu. Skvěle nás doplnili technici – ti naši (Luďa s Mirkem) i ti najatí z VAC Agency, taky servis do šaten, k rautu i na úklid v podobě paní Macečkové, Slovákové a Lenky Petřekové. Toto vše se odehrávalo v Zubří, zatímco nám tajemník úřadu - Honza Camfrla bezpečně dovezl paní Věru Čáslavskou k nám a po akci se o ni opět skvěle postaral a dopravil ji zpět do Prahy.

Ze své pozice nemůžu mít z ničeho větší radost, než z takto krásně odvedené práce. Nejen, že ve finále vše běželo podle plánu a lidé se, zdá se, skvěle bavili, ale z tváří pořadatelů úsměv nezmizel ještě dlouho po akci. Děkuji Vám všem a doufám, že se nám podaří na letošní veleúšpěšný sportovní galavečer navázat i v budoucnu.

Autor: Lenka Přečková