MĚSTO ZUBŘÍ Oficiální prezentace města

Home » Sport » SPORTOVNÍ HALA

SPORTOVNÍ HALA

25.04.2012

Sportovní hala byla vybudována v letech 1994-95 na místě dřívějšího házenkářského hřiště ve sportovním areálu TJ Gumárny Zubří.Součástí haly je sociální budova se šatnami, klubovnami, společenskou místností a kanceláří. K hale patří i restaurační zařízení s každodenním provozem. Halu vlastnila a provozovala obecně prospěšná společnost "HALA ZUBŘÍ o.p.s.", v současné době halu provozuje město Zubří.
Ve sportovní hale je možno pořádat nejrůznější sportovní akce: volejbal, basketbal, nohejbal, tenis, badminton, sálovou kopanou, florbal, gymnastiku a pochopitelně nejpopulárnější zuberský sport - házenou. V hale je sportovní podlaha PVC Gerfloor TARAFLEX SPORT M.

Sportovní život mládeže i dospělých v hale je v průběhu roku velmi pestrý, na palubovce se střídají hodiny školního tělocviku, házenkářské tréninky mládeže i dospělých, hodiny moderní gymnnastiky, sálové kopané, turnaje v míčových sportech atd. Nejčastějšími uživateli haly pro sportování a výuku jsou ZŠ Zubří, Handball Club Zubří. V hale jsou však pořádány i koncerty rockové a folkové hudby, výstavy a taneční zábavy.

Výhodou pro sportovní kluby, které chtějí v Zubří pořádat svá výkonnostní soustředění, je bezprostřední blízkost dalších sportovišť: Polyfunkční centrum sportovních a volnočasových aktivit s tenisovými kurty, kuželna a travnaté fotbalové hřiště a sokolovna se dvěma tenisovými kurty.