V rámci zuberského sídliště je vybudováno několik hřišť, které jsou neudržované a v současné době nevyužité. Město Zubří navíc vybudovalo sportovní a veřejně přístupný areál u fotbalového hřiště, přičemž některé z původně budovaných hřišť již ztratily svůj prvotní význam. Takové hřiště je i za domem č.p. 1047, které za poslední rok děti vůbec nevyužívaly. Hřiště je hrbolaté, často zarostlé vysokou trávou. K revitalizaci by pomohla změna určení právě na ráj pejskařů, kterých je na sídlišti stále mnoho a další přibývají. Pro psy však město Zubří nemá žádnou plochu, kde by mohli volně pobíhat bez náhubku. Toto nevyužité hřiště je oplocené a pejskařům dostupné. Můžou se zde potkávat mladí pejskaři s těmi staršími, díky společnému zájmu ve venčení pejsků se tak propojí lidé v důchodovém věku s jinou věkovou kategorií. Takových je v okolních panelácích spoustu. Návrhem je myšleno tady vybudovat volně přístupné hřiště, umístit zde psí překážky, psí pítko, odpočinkové lavičky a umístit držáky s pytlíky na psí exkrementy.

Místo realizace:

Travnaté hřiště za panelovým domem na ulici Sídliště 6. května č.p. 1047

Odůvodnění:

Předpokládané náklady/rozpočet akce v Kč (vč. DPH):

Odhadovaný počet osob, kterých se realizace dotkne:

100