Cílem je zabránění zanášení odpadního potrubí, především v zimních měsících. Čištění takového typu odpadu zatěžuje čističku odpadních vod. V Zuberských novinách bylo napsáno, že by měl každý sbírat použitý olej do PET lahví a následně jej donést do sběrného dvora. Pro většinu lidí je však mnohem jednodušší vylít použitý olej do odpadu. Z tohoto důvodu by stálo za zvážení pořízení několika speciálních popelnic a ty pak umístit ke stávajícím kontejnerům na tříděný odpad. Tyto popelnice by pak jednou za čas dle naplnění mohli odvést zaměstnanci pracovní čety města. Obyvatelé tak budou více motivováni k tomu, aby nevylévali použitý olej do odpadu, čímž se zabrání zbytečnému usazování tuků v odpadním potrubí. Takto to funguje například ve Valašském Meziříčí, kde si takové řešení velmi chválí.

Místo realizace:

Celé Zubří, především sídliště

Odůvodnění:

Předpokládané náklady/rozpočet akce v Kč (vč. DPH):

Odhadovaný počet osob, kterých se realizace dotkne:

5500