Alternativní poskytovatel energií skupina Bohemia Energy končí

13. 10. 2021
Zařazení: Upozornění

Do skupiny Bohemia Energy patří společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie.

Jelikož se krach dodavatele týká 900 000 klientů, je pravděpodobné, že mezi „poškozenými klienty“ jsou i občané města Zubří.

Pokud jste zasmluvněni a změna dodavatele se Vás týká a pokud nevíte kde a u koho zajistit dodávky energií, můžete se obrátit na tzv. dodavatele poslední instance.

Kdo to je?

Dodavatel poslední instance je společnost, která má v zákonem stanovených případech povinnost dodávat elektřinu a zemní plyn zákazníkům za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem.

Co to pro Vás znamená?

Dodávky energií bude pro Vás zajišťovat tzv. Dodavatel poslední instance, a to po dobu následujících 6 měsíců. Právo zajištění kontinuální dodávky prostřednictvím Dodavatele poslední instance Vám vzniká ze zákona a nemusíte se tak obávat přerušení dodávek do Vašich odběrných míst.

U elektřiny se jedná o:

ČEZ Prodej, a.s.
Telefon:
www.cez.cz

U plynu se jedná o:

Innogy Česká republika a.s.
Telefon:
www.innogy.cz

Co se stane, pokud neuzavřu novou dodávkovou smlouvu s jiným dodavatelem?
V případě, pokud neuzavřete novou dodávkovou smlouvu s jiným dodavatelem ve lhůtě do 6ti měsíců ode dne zahájení dodávky v režimu DPI, můžete se ocitnout v režimu neoprávněného odběru, se všemi z toho spojenými konsekvencemi.

Více informací ZDE

Aleš Měrka, místostarosta