DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ - PODZIM, ZIMA 2016

12. 9. 2016

S&nbsp;politov&aacute;n&iacute;m mus&iacute;me v&scaron;em předplatitelům ozn&aacute;mit, že ze zdravotn&iacute;ch a pracovn&iacute;ch důvodů hlavn&iacute;ch protagonistů her Divadla Kalich Božsk&aacute; Sarah a Divadla Ungelt De&scaron;tiv&eacute; dny jsme museli přistoupit ke změn&aacute;m ve dramaturgii Divadeln&iacute;ho předplatn&eacute;ho.<br> &nbsp;

Jak páteční, tak sobotní předplatitelé již mají za sebou čtyři z pěti představení. Letošní sezóna se doposud nesla trochu v odlišném duchu, než tomu bývalo doposud. Poprvé byly připraveny hned dva předplatitelské cykly, předplatné nabité tituly plných humoru a vtipných gagů nahradilo předplatné, v němž byly komedie vyvážené vážnějšími kusy, a v neposlední řadě nás potkalo několik neočekávaných změn, s kterými se potýkáme dodnes. Divadelní konec roku však bude znovu veselý a v rámci posledních dvou představení roku 2016 se vám představí i známé pražské tváře, i když to není dlouho očekávaná Iva Janžurová ani Richard Krajčo. Obě tyto hvězdy již ale máme slíbené pro následující rok a věříme, že tentokrát nám bude štěstěna více nakloněna.

Program divadelního předplatného 2016

Sobotní divadelní předplatné

Úterý 8. 11. 2016 od 18.00 hodin

Studio DVA (Praha)

VYSAVAČ

Doprodej: 350 Kč

Páteční divadelní předplatné

Neděle 11. 12. 2016 od 18.00 hodin

Agentura Harlekýn (Praha)

HRA VÁŠNÍ

Doprodej: 400 Kč

VYSAVAČ – STUDIO DVA (PRAHA)

Sobotní divadelní předplatné

Úterý 8. 11. 2016 od 18.00 hodin

Bohumil Klepl v jedinečné komediální ONE MAN SHOW o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Patrik Hartl, autor hitu Hvězda s Evou Holubovou a režisér nejúspěšnější české one man show Caveman, představuje výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí.

Vstupenky můžete zakoupit také v doprodeji v ceně 350 Kč. Rezervace a prodej: kancelář Klubu Zubří, tel: 571 659 447, 602 483 785, kultura@mesto-zubri.cz. Možnost zakoupení budete mít také před představením v pokladně kina.

HRA VÁŠNÍ – Agentura Harlekýn (Praha)

Páteční divadelní předplatné

Neděle 11. 12. 2016 od 18.00 hodin

Hrají: Máša Málková, Oldřich Vízner, Dana Syslová, Stanislava Jachnická, Otakar Brousek, Dana Batulková, Kateřina Pleyerová nebo Daniela Deylová.

Režie: Lída Engelová

Délka představení s přestávkou: cca 2 hod 10 minut.

Námět příběhu je vesměs banální a stokrát obehraný. Manželská krize a starší muž si najde mladší milenku. Která žena nebyla v životě nejdřív milenkou ženatého muže, aby se z ní pak stala manželka, sama podváděná mladší milenkou? Přední britský dramatik zpracoval věčné téma manželské nevěry s velkou dávkou noblesy, šarmu a suchého anglického humoru, ale i s notnou měrou otevřenosti a kritičnosti vůči chybám obou pohlaví. Čím je navíc tato inscenace obohacena, to je přítomnost andělů strážných doprovázejících dvě hlavní postavy. Hra vášní je komedie s jedinečnou koncentrací kumštu a herectví. Lidský příběh, v němž se pozná většina diváků.

Hra slavila obrovské úspěchy před několika lety na londýnských jevištích. Jak by také ne - přináší totiž věčné téma krize středního věku a smysluplnosti manželského svazku v okamžiku, kdy děti opustí rodné hnízdo a kdy je třeba znovu nastolit otázku, co nás ještě drží pohromadě a jaký smysl má naše další soužití. Bravurně napsaná komedie odhaluje nejen to, kým se zdáme být, ale i to, co skrýváme hluboko uvnitř, tedy doslova přivádí na jeviště alter ego svých hrdinů.

Obě závěrečná představení podle našeho názoru slibují příjemné zakončení divadelního roku v Zubří. Doufám, že tak dostanete chuť se k nám znovu a znovu vracet a pořídíte si předplatné také pro příští rok.