Důležité informace pro občany Zubří k přijatým krizovým opatřením v souvislosti s pandemií viru COVID - 19

20. 3. 2020
Zařazení: COVID-19

Důležité informace pro občany Zubří k přijatým krizovým opatřením v souvislosti s pandemií viru COVID - 19

Vážení spoluobčané,

město Zubří průběžně reaguje na nařízení vlády související s šířením nebezpečného viru COVID-19. Proto jsme se rozhodli zavést řadu preventivních opatření a služeb. Nejohroženější skupinou jsou nemocní spoluobčané a senioři. Proto jsme se dohodli s Rožnovem p. R. o společném využití jimi nabízených služeb, a to:

1.     Kontaktní pracoviště pro občany nad 60 let a občany s omezenou mobilitou, kterým nemůže zajistit nákupy potravin nikdo z blízkých. Tito mohou kontaktovat pracovníky města Rožnova p. R. na emailu pomocvnouzi@roznov.cz, nebo telefonicky na čísle 739 505 827 v čase 8 – 16 hodin každý pracovní den. Rozvoz zajišťuje Charita Valašské Meziříčí následující den po objednávce. Pro tyto občany je připraven systém rozvozu potravinových balíčků a případně hygienických potřeb. Náplň balíčků byla projednána s odbornicí na stravu a balíček tedy obsahuje nutričně vyváženou stravu pro seniory vhodnou pro rychlou přípravu jídla.

Navrženy jsou dvě úrovně: typ A v hodnotě 80 Kč s chlebem, máslem nebo sýrem, ovocem a zeleninou. Druhý typ B v hodnotě 150 Kč bude obsahovat konzervu s masem či tuňákem, trvanlivou přílohu (rýže či těstoviny), tvaroh nebo vejce a opět ovoce a zeleninu. V obou variantách (typu A i B) budou nabízeny minimálně dvě varianty, aby senioři mohli volit, kdyby náhodou nějakou z potravin nejedli, či měli na ni alergii. Všechny potravinové balíčky budou hygienicky balené. Objednávat můžete i telefonicky, SMS zprávou či emailem (viz výše). Při objednávce je třeba uvést:

VYBRANÝ TYP BALÍČKU, JMÉNO A PŘÍJMENÍ, ADRESU, KAM BALÍČEK DORUČIT, ROK NAROZENÍ, V PŘÍPADĚ OBJEDNÁVKY E-MAILEM I TELEFONNÍ KONTAKT.

Objednávky balíčků budou městem evidovány u každého seniora a úhrada proběhne po ukončení nouzového stavu složenkou či převodem z účtu.

2.     ISKÉRKA o.p.s., která pomáhá lidem s duševním onemocněním a návratu do běžného života, nabízí pomoc, a to předávání praktických informací spojených s nouzovým stavem, pomoc při řešení problémů a psychickou podporu. V případě potřeby využít tuto nabídku můžete volat každý den od 8:00 do 19:00 na tato telefonní čísla:

774 064 755, 774 274 800, 604 177 299, 605 742 722, 774 683 720 a 774 064 753, nebo napsat na e-mail alena.jbaili@iskerka.cz, tereza.klvanova@iskerka.cz.

3.      Od 19. března nařídila vláda všem občanům vycházet mimo domov jen se zahalenou tváří a nosem. Pokud nemáte k dispozici jednorázové nebo látkové roušky, můžete použít šátky či šály. Město Zubří ve spolupráci s dobrovolníky nabízí seniorům také látkové roušky. Koordinátorem pro distribuci je místostarosta města Aleš Měrka, MOB. 725 490 449. V případě, že město obdrží jednorázové ústní roušky, koordinaci roznosu bude též zajištovat místostarosta.

4.     Úřední hodiny městského úřadu Zubří jsou omezeny, a to pondělí od 8:00 – 11:00 a středa 14:00 – 16:00. Prosíme občany o respektování tohoto omezení a využívání úředních hodin jen pro neodkladné záležitosti. Na městském úřadě je také uzavřena pokladna pro přijímání hotovostních plateb.  V případě potřeby můžete využít telefonický kontakt 571 757 051.

Tato opatření platí až do odvolání.

Důležitá telefonní čísla:

MUDr. Milena Blahová -   602 313 735 (praktická lékařka)

MUDr. Dagmar Hutyrová – 571 610 171 (praktická lékařka)

MUDr. Radim Pospíšil – 571 141 854 (dětský lékař)

Lékárna – PharmDr. Karel Husák – 571 658 398

Infolinka krajského úřadu Zlín: 577 006 759, 724 221 953

Krajská hygienická stanice: e-mail: khs@khszlin.cz

Pokud potřebujete poradit, můžete též volat linku 1212 nebo infolinky Státního zdravotního ústavu 724 810 106, 725 191 367.

Pro nás všechny je toto období velmi náročné, proto Vás prosím o vzájemnou toleranci, respekt a dodržování všech nařízení vlády. Věřím, že společně vše ve zdraví překonáme a vrátíme se brzy k běžnému životu.

Přeji Vám hodně zdraví

Lubomír Vaculín, starosta města