Hledáme členy kontrolního a finančního výboru!

1. 2. 2019

Vedení města Zubří hledá dobrovolníky z řad našich spoluobčanů, kteří by se chtěli účastnit na fungování chodu města, byli by aktivní a hlavně by hlídali, zda vedení města dělá svou práci správně.

Kritériem není odbornost a už vůbec ne souhlas se současnou politikou města. Základem je aktivní účast ve výborech – tedy nehledáme lidi, kteří by pouze formálně zaplnili volná místa.

V případě plnění své funkce Vám budou vyměřeny odměny.

Pojďte pracovat pro město s námi!

Čas na přihlášení máte do 14. února 2019.

V případě zájmu o místo ve výboru či pro více informací kontaktujte místostarostu (merka@mesto-zubri.cz, tel. +420 725 490 449), nebo se na nás obraťte přes zprávy na oficiálních facebookových stránkách města Zubří (@MestoZubriCZ).

…A co je to kontrolní a finanční výbor?

Kontrolní a finanční výbor je ze zákona povinna zřídit každá obec v ČR.

Kontrolní výbor má za úkol kontrolovat plnění usnesení zastupitelstva obce a rady obce a dodržování právních předpisů ostatními výbory a obecním úřadem na úseku samostatné působnosti.

Finanční výbor má zase oprávnění provádět kontrolu hospodaření s majetkem a finančními prostředky obce – tedy oprávnění kontrolovat veškeré dokumenty (úkony) související s hospodařením s majetkem a finančními prostředky obce, kdy obec vystupuje v rámci své samostatné působnosti.

Aleš Měrka - místostarosta