Informace ke Společenské kronice

18. 6. 2013

Od 1. 7. 2012 nabyl účinnosti zákon o základních registrech, jehož jednou součástí je i registr obyvatel. Tento zákon zpřísnil využívání údajů evidence obyvatel, což v praxi znamená, že z důvodu ochrany osobních údajů nemůže Městský úřad předávat příslušné komisi (v případě Zubří komisi společenské) informace o tom, kdo se narodil nebo kdo slaví narozeniny...

Ze „Stanoviska k možnosti obcí využívat základní registr obyvatel“, které obcím zaslalo Ministerstvo vnitra, vyplývá, že vytváření seznamů pro vítání občánků i seznamů jubilantů je nad rámec této právní úpravy. Čekáme proto na vyjádření příslušného ministerstva a hledáme řešení vzniklé situace, protože město má velký zájem v obou těchto tradičních akcích i nadále pokračovat.

Komise společenská do doby, než Ministerstvo vnitra vydá vyjádření k možnosti využívat základní registry, nebude provádět návštěvy u jubilantů.
MěÚ Zubří

V přiloženém souboru naleznete formulář, který můžete vyplnit a podat na MěÚ Zubří v případě, že chcete dát souhlas se zveřejněním události ve Společenské kronice, či souhlas s osobním blahopřáním člena Společenské komise.

Návštěvy jubilantů

MěÚ Zubří