Informace z rady města - leden 2019

27. 2. 2019

Vážení spoluobčané,

Rada města Zubří si Vás dovoluje seznámit s projednávanými body za měsíc leden – novou formou oproti předchozí formě zveřejňování usnesení. Jedná se o první z připravovaných změn ve zveřejňování informací, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu či dotazy. V měsíci lednu se konaly dvě schůze Rady města – RM5 a RM6.

Na prvním zasedání letošního roku (RM5) se Rada města zabývala těmito body:

1.     Rada města schválila složení Inventarizační komise pro inventuru majetku města k 31. 12. 2018.

2.     Byla založena pracovní skupina k zahájení provozu Multifunkčního areálu, která by měla společně s MA Zubří, s. r. o., koordinovat postup prací. Dále vytvořit studii, ve které by byla zachycena budoucí podoba fungování s. r. o. Jejím úkolem bude i zabezpečit smluvní vztahy a právní vazby mezi subjekty, zajistit personální zabezpečení projektu a zajistit vedení řádného účetnictví a daňové agendy apod.

3.     Rada byla také informována o udělení pokuty od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve výši 150 tisíc Kč. Pokuta byla udělena za rozpor v délce stavebních prací Multifunkčního areálu z původních 12,5 měsíců (v soutěži) prodloužených na 15 měsíců (ve smlouvě ze dne 25. 10. 2017). Rozhodnutí v lednu 2019 nabylo právní moci po podaném odporu i rozkladu. Město lhůtu bylo nuceno prodloužit z objektivních důvodů, a to v návaznosti na průběh místního referenda. Kvůli tomu došlo k posunutí průběhu stavebních prací přes dvě zimy, a tudíž se přistoupilo k prodloužení doby ve smlouvě s firmou pověřenou stavebními pracemi. Výtka směřuje ve své podstatě na fakt, že možné prodloužení lhůty nebylo v zadávacích soutěžních podmínkách. Tato výše pokuty je na nejnižší možné hranici pro udělení sankcí – tedy 1 % její maximální možné sazby.

4.     RM schválila složení účastníků na výjezd do Rosdorfu v rámci budování vazeb se spřáteleným městem, kterého se účastnila paní Mikulenková, pan Randýsek a pan Jurajda.

5.     RM probírala stav hydrantů v Zubří. Rada byla informována společností VaK, že v Zubří máme 11 hydrantů vhodných k čerpání vody pro hasiče. Jejich stav a funkčnost ověří naši dobrovolní hasiči.

6.     Rada byla informována ohledně možností zveřejňování podkladových materiálů ze Zastupitelstva a Rady města. V současnosti se hledá optimální cesta k nejlepší možné informovanosti z obou hlavních orgánů města.

Na druhé lednové Radě (RM6) se projednávaly tyto body:

1.     Byla schválena aktualizace provozního řádu Haly, kde došlo po konzultaci s hasiči k navýšení kapacity z původních 570 na 974 míst.

2.     Svou činnost zahájila pracovní skupina pro MA, jejímž úkolem je především zajistit chod MA a bazénu po organizační a personální stránce. V rámci pracovní skupiny byla diskutována např. otázka provozu občerstvení v MA, fitcentra/tělocvičny, kuželny apod. Rovněž byla navržena možnost odměny pro stávajícího jednatele MA, s. r. o., pana Roberta Jurajdy vzhledem k jeho aktivitám a práci, kterou činí pro zajištění chodu areálu.

3.     Byl schválen Dramaturgický plán akcí pro r. 2019, kdy se např. můžete těšit na tradiční Metlářský jarmark – 18. 5. či na Den města – 7. 9. a spoustu dalšího.

4.     Bylo schváleno aktualizované Nařízení o podomním prodeji a Tržní řád. Ty byly změněny po konzultaci s Krajským úřadem ve Zlíně z důvodu nesrovnalostí a nesouladu s právními předpisy předchozího znění.

5.     Rada vyslovila souhlasné stanovisko k rozvojovému záměru Charity Rožnov, který počítá s projekty sociální rehabilitace a sociálně terapeutických dílen.

6.     Na žádost Odboru výstavby a ÚP MěÚ Rožnov pod Radhoštěm byl navržen určený zastupitel pro Územní plán. Rada doporučila zastupitelstvu, aby funkci plnil starosta města, který by spolupracoval s pořizovatelem ÚP na změnách územního plánu.

7.     RM byla informována o výsledcích výběrového řízení ohledně dostavby komunikace Traktorka II a schválila uzavření smlouvy s vítěznou firmou Strabag, a. s.

8.     RM řešila situaci na ulici Příčná, kde je skládka vytěženého dřeva a po této ulici jezdí kamiony přesahující povolenou hranici 7t. Celá věc se bude dále projednávat na úrovni mikroregionu Rožnovsko s Lesy ČR.

9.     Byla schválena smlouva o pronájmu zrcadlového sálu.

10. Byla doplněna Sociálně zdravotní komise o jednu osobu. Novou členkou Sociálně-zdravotní komise se stala paní Jana Mičkalová.

11. Schválil se dodatek č. 7 k licenční smlouvě programu MISYS, který slouží pro nahlížení do katastrálních map a vyhledávání údajů z katastru nemovitostí a dalších údajů o pozemcích a inženýrských sítích včetně pasportu hřbitova. Obsahem dodatku je aktualizace tohoto programu na novější verzi.

12. Byly schváleny platy ředitelům příspěvkových organizací MŠ a ZŠ, dle platových tabulek.

13. Rada se zabývala podnětem od občana ohledně používání zábavní pyrotechniky v Zubří a jejího možného omezení.

14. RM schválila rozpočtové opatření k r. 2018, které bylo nutné provést v důsledku upřesnění přijatých transferů.

Za Radu města Zubří, Matěj Mizera