Klub Zubří se otevírá po rekonstrukci

25. 3. 2024

Kultura v Zubří by měla v brzkých dnech znovu ožít. Po covidových letech a následné rekonstrukci místního kulturního stánku se kultury chtiví návštěvníci mohou vrátit do Klubu Zubří, který nyní disponuje jedním z nejmodernějších multifunkčních sálů v regionu.

Tento sál se dočkal modernizace po více než 40 letech. Po první zatěžkávací zkoušce, kdy do útrob Klubu vkročí v sobotu 23.3.2024 první pozvaní hosté, se návštěvníci z řad veřejnosti mohou těšit na první dubnovou středu, kdy pro ně bude připraven den otevřených dveří. V tento den bude historicky poprvé v Zubří promítat digitální kino. Celková investice rekonstrukce Klubu Zubří se vyšplhala na 88 milionů Kč, přičemž město obdrželo dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 20 milionů Kč. O projekt i realizaci se postarala technologicko-stavební společnost TECHARTSTAV a.s.

Nový Klub Zubří

Klub Zubří se může pyšnit moderním multifunkčním sálem. Mezi novinky patří velmi efektivní elevace hlediště, která umožňuje rychlou přestavbu sálu z divadelní podoby na taneční sál, nová vzduchotechnika, zázemí pro účinkující i veřejnost a nadstandardní vybavení velkého
i malého sálu audiovizuální technikou.  V běžné divadelní podobě nabízí velký sál sezení pro 238 diváků. Je kompletně vybaven pro promítání digitálního kina, ale stejně tak dobře se zde mohou odehrávat divadelní představení, koncerty, přednášky, semináře, ale také plesy či taneční zábavy. Vedle toho prošel rekonstrukcí také malý sál umístěný v 1. patře budovy. Ten disponuje kapacitou 50 míst, malým jevištěm, audiovizuální technikou i možností dataprojekce. Oba prostory skýtají kvalitní akustické podmínky. Klub Zubří bude po své rekonstrukci nadále poskytovat zázemí místním spolkům. Své klubovny, zkušebny a dílny zde najdou folkloristé z VSPT Beskyd, divadelní Spona, Swingband Zubří, Dechová hudba Zubřanka, modeláři, a nově také zahrádkáři. Vedle změn, jež jsou na první pohled patrné, má Klub Zubří také nové vybavení kotelny či komplexně řešenou elektroinstalaci.

Dubnový kulturní program v Klubu nabízí profesionální i ochotnické divadlo, přednášky a nově také promítání digitálního kina

Už v dubnu se v Zubří roztočí kolotoč akcí, které postupně ukáží, co vše nově zabudované technologie umí. Hned několikrát budou moci diváci vyzkoušet digitální kino, poprvé se tak stane v rámci dne otevřených dveří ve středu 3. 4. 2024. Odpoledne bude uvedena nová animovaná pohádka Nerozlučná dvojka a večer tragikomedie o rozdělení Československa A máme, co jsme chtěli. V sobotu 6. dubna zavítají do Klubu poprvé divadelní předplatitelé, kteří se mohou těšit na legendární BALADU PRO BANDITU v podání Těšínského divadla. 10. května bude ve velkém sále Klubu o svých zážitcích a splněném snu vyprávět místní ultramaratonec Tomáš Štverák, a v neposlední řadě se místní diváci mohou těšit na premiéru nové hry místního divadelního spolku SPONA.

„To, jak po rekonstrukci náš kulturní dům vypadá, je jasným důkazem, že Zubří není jen městem sportu, ale také kultury“, řekl starosta města Aleš Měrka.