Lokální muzikanti obohatí koncerty hvězd v Klubu

17. 2. 2015

Koncerty v únoru a březnu 2015

Pátek 27. 2. 2015
18.00 hodin - Jiří Schmitzer
19.45 hodin (po krátké přestávce) – Z horní dolní a dál na jih
Vstupné: 150 Kč + dobrovolné vstupné (pro kluky „z horní dolní …“)

Pátek 27. 3. 2015
18.00 hodin – Elubic (Zubří)
18.15 hodin – Tomáš Kočko & orchestr
Vstupné: 150 Kč

Jiří Schmitzer

Herec kultovního divadla Ypsilon, v posledních letech jdoucí z jedné zajímavé a velkolepé filmové role do druhé, a současně písničkář lehce undergroundového odéru. Vystupuje sám jako písničkář, hraje na akustickou kytaru, píše přemýšlivé texty a bigbít v jeho tvorbě je omezen na občasné rockenrolové figury. Vyrovnaný a usměvavý pán s vějířky vrásek kolem očí působí v zákulisí velmi nenápadně, s nikým se příliš nebaví a nezdraví a po odehrání svého setu zmizí. A na pódiu? Velký sukces. Přídavky, nadšený amfiteátr aplaudující zejména veselým písničkám, z nichž nejvíc zabírá ta o Frantovi, co jede na kole a veze na něm rýč….

Z horní dolní a dál na jih

Po pokropení nového CD „Cirkuláre“ se skupina s tak trochu zeměpisným názvem rozhodla CD předvést všude možně a Zubří není výjimkou. Slovo dalo slovo a vystoupení této hudební skupiny, jsme „přilepili“ k vystoupení Jirky Schmitzera jako takový malý/velký bonus.
Na albu Cirkuláre najdou posluchači čtrnáct písní. „Je to vlastní autorská tvorba s texty ve valašském nářečí. Námětem písní jsou obrázky z dnešního běžného života lidí. Jakýsi folklor dneška," přiblížil basista skupiny a autor textů Zdeněk Antoš Poruba. Zvolit pro dolnobečvanskou svéráznou kapelu odpovídající hudební žánrovou škatulku, není jednoduché. „Uvádíme, že hrajeme world music. Charakteristický je pro nás mix různých stylů od folkrocku, přes prvky latiny až po špetku jazzu," popsal Zdeněk Poruba. Cirkuláre je v pořadí třetím albem nyní šestičlenné valašské kapely, která působí nejen na regionální hudební scéně od roku 2000.

Elubic (zdroj: www.zubran.cz)

Zuberská skupina ELUBIC má za sebou již dvouletou „historii“. Vznikla vlastně úplnou náhodou, s původní představou jednoho, maximálně dvou vystoupení na školní benefici pro Stonožku. V začátcích se jednalo o sedmáký ze Zubří s kytarou a flétničkou.  Děcka již jste mohli slyšet na Dni města Zubří, na hasičských akcích, na Metlářském jarmarku a v létě také na Gulášfestu ve Valašském Meziříčí.
Na otázku, jak je to s repertoárem, „Elubáci“ praví: „Od začátku jsme chtěli hrát takový ten pohodový český „folkopop“. Začínali jsme s písněmi od Syrové Cibule… a v té době vznikla ona fáma, že se nějakým způsobem snažíme pokračovat v jejich stopách… To jsme vlastně nikdy nechtěli. Syrová cibule pro nás byla vzorem, ale v žádném případě jsme se je nesnažili napodobovat. Potom jsme začali hrát písničky od Tomáše Kluse a Voxela a zaujali jsme tím i naše spolužáky. Na letošním „koncertním playlistu“ teprve začínáme pracovat. Určitě do něj zařadíme skladby jak mladých, tak i těch osvědčených českých folkařů, nějaký ten popík a možná… Nic neslibujeme, ale možná… Se pokusíme i něco napsat.“

Tomáš Kočko & orchestr

Koncert ve stylu world music inspirovaným moravskou tradiční hudbou.
Tomáš Kočko a jeho orchestr jste mohli ochutnat na letošní benefici pro Libušín, kdy celá kapela vystoupila bez nároku na honorář. Všichni muzikanti tak ukázali svůj hluboce zakořeněný vztah k Valašsku a místnímu folklóru. Nyní se do Zubří vrací, aby opět rozdávali radost, potěchu ducha i energii, kterou s sebou jejich hudba přináší.
Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku, jejich album Poplór bodovalo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts, album Do kamene tesané aneb Ondráš se stalo předobrazem polského divadelního představení Ondraszek - pan Łysej Góry... Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždějí Evropu od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Zvuk kapely je akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. Tomáš Kočko & ORCHESTR vystupovali na mnoha významných festivalech world music, festivalech folkových, folklórních, rockových, metalových i festivalech alternativní hudby v ČR i zahraničí.
 Pátek 27. – ať už v únoru nebo březnu, v tento den Vám zuberský klub nabízí koncertní zážitek. Kromě společného dne obě události spojuje ještě jedna okolnost. Původně avizovaný hlavní koncertní program doplní vystoupení lokálních muzikantů, a to za původní cenu pořadu. V únoru tak k sólovému vystoupení Jiřího Schmitzera přidáváme folkrockovou smršť a živou premiéru písní z nového CD skupiny Z horní dolní a dál na jih „Cirkulare“. V březnu pak Tomášovi Kočkovi a jeho orchestru budou předskakovat místní „děcka“ z kapely Elubic.