Návštěva z Rosdorfu květen 2018 - Pátek 11.05.2018 - 1. díl

11. 5. 2018

loga

V rámci oslav 25. výročí partnerské spolupráce probíhá návštěva spolků z partnerské obce Rosdorf – Německá spolková republika – v Zubří ve dnech 10.05.2018-13.05.2018.

Celá akce je finančně podporována Česko-německým fondem budoucnosti.

Tak, jak již při minulých návštěvách, tak i letos jsme si společně symbolicky připomněli konec 2. světová války v Evropě společným uctěním památky zesnulých, položením věnců u pomníku obětem obou světových válek.

foto01

Věřím, že tato společná pietní akce přispěje ještě k většímu utužení partnerských a přátelských vztahů mezi občany Zubří a Rosdorfu.

Následně jsme se přesunuli do nově zrekonstruovaných prostor v domu služeb, kde se nyní nachází městská knihovna. Rosdorfští přátelé se velmi aktivně zajímali o dění v knihovně a zde pořádaných akcí.

foto02

Dále jsme krátce navštívili výstavu obrazů současné regionální malířky paní Aleny Podzemné na Petrohradě.

foto03

Poté jsme se delší procházkou zašli podívat na nově instalovaný symbol našeho města – sochu zubra u vjezdu do města.

foto04

V nově zrekonstruovaných prostorech Klubu Zubří – v kavárně „U Ludvíka“ jsme se společně s rosdorfskými přáteli občerstvili vodou a kávou a ti odvážní si zazávodili na nově postavené autodráze našeho modelářského klubu.

foto05

V nově zrekonstruované sportovní hale naše přátele z Rosdorfu nejvíce zaujaly prostory takzvané „regenerace“, kde zejména mladí házenkáři obdivovali perfektní vybavení – vířivka, sauna, ochlazovací bazének, masérská místnost, šatny.

foto06

Po náročné procházce přišel vhod oběd s občerstvením v Sokolovně.

Ing. Petr Pleva

tajemník MěÚ Zubří