Návštěva z Rosdorfu květen 2018 - Tak už dorazili

ZUBŘÍ 10.- 13.5.2018

loga

Čtvrtek 10.05.2018

V rámci oslav 25. výročí partnerské spolupráce proběhne návštěva spolků z partnerské obce Rosdorf – Německá spolková republika – v Zubří ve dnech 10. 13.05.2018.

Celá akce se uskuteční za finanční podpory Česko německého fondu budoucnosti

Plni očekávání jsme v zatáčce u MěÚ uviděli přijíždět dva autobusy.

Všem čekajícím bylo jasné, že se jedná o naše přátelé z partnerské obce v NSR – Rosddorfu.

No konečně jsme si vydechli. Vždyť jsme je čekali už od 18:00 hodin a teď je půl desáté.

Hlavně, že dorazili po tak dlouhé cestě v pořádku.

Po krátkém srdečné a emotivním přivítání se rosdorfští přátelé rozdělili do tří skupin.

Jedna se odebrala se zuberskými partnery do jejich domovů na večeři a ubytování.

Další dvě skupiny odjely do Rožnova p. R. na večeři a ubytování do Hotelu AGH a Bečva.

Ještě je nutno dodat, že zástupci rosdorfských hasičů se nemohli dočkat, a proto přijeli už individuálně v dopoledních hodinách, kdy je přivítali a postarali se o ně zástupci zuberských hasičů.

Pro mnohé účastníky, kteří ještě v Zubří nebyli, byla velmi překvapující srdečná a bezprostřední atmosféra během přivítání.

Ing. Petr Pleva

tajemník MěÚ