Návštěva z Rosdorfu - Neděle 13.05.2018

14. 5. 2018

loga

Neděle 13.05.2018

V rámci oslav 25. výročí partnerské spolupráce probíhá návštěva spolků z partnerské obce Rosdorf – Německá spolková republika – v Zubří ve dnech 10.05.-13.05.2018.

Celá akce je finančně podporována Česko německým fondem budoucnosti.

V neděli v „brzkých“ ranních hodinách jsme se opět všichni setkali před zuberskou radnicí, kde jsme se začali loučit s našimi přáteli z Rosdorfu.

Foto01

V rámci loučení, které bylo relativně dlouhé, docházelo k posledním výměnám kontaktů a předávání osobních dárků a také vzkazu rosdorfským, kteří se z různých důvodů nemohli tentokráte v Zubří zúčastnit oslav.

Okolo půl desáté zavelel pan starosta Soeren k odjezdu a došlo k nastupování do připravených autobusů. Za mávání, volání a troubení autobusů se rosdorfší pomalu ztráceli za ohybem cesty a vyrazili směrem na Rosdorf.

Myslím si, že mohu za mnohé říct, že už teď se těší jednotlivé spolky na další partnerské setkání.

Ing. Petr Pleva

tajemník MěÚ Zubří