Posouzení provozního modelu vodohospodářské infrastruktury města Zubří

30. 5. 2023

Město Zubří je vlastníkem vodohospodářské infrastruktury (dále jen „VHI“) města Zubří, tj. vodovodních řadů a přípojek a kanalizačních řadů včetně přípojek. V nejbližší době by dle smlouvy z roku 2004 (ve spojitosti s akcí „Čistá řeka Bečva“) mělo Město zpětným odkupem převzít ČOV s kapacitou 42 000EO od Sdružení obcí a měst Vsetínska (dále jen „SOMV“). Město Zubří zvažuje vložení veškerého majetku do akciové společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín, jehož je akcionářem. Pro rozhodnutí v zastupitelstvu se jeví jako nezbytné posouzení variant modelů – tj. - vkladu do společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín a.s. (dále jen VaK Vsetín). versus - plnit roli vlastníka a inkasovat pachtovné od provozovatele VaK Vsetín. Město Zubří současně požaduje i posouzení, zda by k případnému vkladu VHI včetně ČOV mělo dojít současně nebo jen jednoho z těchto majetků VHI“.

Za účelem nezávislého posouzení město Zubří oslovilo společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s., která je zcela nezávislou soukromou společností, plně vlastněnou českými akcionáři a nemá návaznost na žádnou výrobní, dodavatelskou ani provozní firmu a hájí výhradně zájmy svých zákazníků. Ve svém oboru je špičkovým subjektem s referencemi od řady významných zákazníků.

Nezavislé posouzení stavu ke stažení ve formátu PDF.