Pozvánka na souboj klavírních improvizátorů

30. 3. 2015

V&nbsp;p&aacute;tek 10. dubna Odbor kultury a sportu Města Zubř&iacute; ve spolupr&aacute;ci s&nbsp;uměleckou agenturou Globart připravuje unik&aacute;tn&iacute; koncert klasick&eacute; muziky, a sice projekt &bdquo;Souboj klav&iacute;rn&iacute;ch improviz&aacute;torů&ldquo;, v&nbsp;kter&eacute;m se o srdce div&aacute;ka &bdquo;porvou&ldquo; Zdeněk Kr&aacute;l a Martin Jakub&iacute;ček. Koncert zač&iacute;n&aacute; v&nbsp;18.00 hodin ve velk&eacute;m s&aacute;le Klubu Zubř&iacute;. <br> &nbsp;

„Dva šarmantní a pohotoví pianisté se již nemohou dočkat Vašich hudebních přání, které vtipnou formou přímo na pódiu po chvilce přípravy zpracují do neuvěřitelných improvizačních kreací. Každý má svůj jedinečný styl a společně Vás dostanou do varu.“ (www.globart.cz)

Velký sál klubu Zubří má přes své stáří jednu unikátní vlastnost – krásnou akustiku, která muzikantům nic neodpouští, ale když se vše podaří, posluchači si odnášejí domů naprosto jedinečný hudební zážitek. Bylo by proto velkou chybou, kdybychom této skutečnosti nevyužili a čas od času nedali prostor klasické muzice a interpretům, kteří chyby prostě nedělají.
Souboj klavírních improvizátorů s sebou nepřináší jen úchvatný hudební zážitek, ale také velkou show, která je umocněná improvizačním umem obou protagonistů. I Vy se můžete stát nedílnou součástí koncertu, na jehož začátku nikdo neví, v jakých žánrech a skladbách se v průběhu večera bude souboj dvaceti prstů na klaviatuře odehrávat.

Zdeněk Král

Zdeněk Král studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, obor klavír, je absolventem JAMU v Brně, obor kompozice a teorie hudební tvorby. V současnosti koncertuje doma i v zahraničí, spolupracuje s Českou televizí, nahrávacími společnostmi a jeho umění reprezentuje bohatá diskografie. Zdeněk Král patří k naší improvizátorské špičce.

Martin Jakubíček

Martin Jakubíček je absolvent Konzervatoř Brno (cembalo, skladba) a JAMU, kde se výrazně zabýval improvizací. Kromě sólové činnosti (cembalo, varhany, kladívkový klavír) působí jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení, spolupracuje s našimi i zahraničními komorními orchestry a četnými sbory. Pravidelně vystupuje v řadě evropských zemí, spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí, interpretačně se podílí na nahrávkách mnoha desítek CD, působí jako varhaník v brněnských kostelích. Neméně důležitá je také jeho činnost skladatelská a aranžérská. Zasahuje oblast hudby klasické, lidové, folkové, rockové.

Na souboj klavírních improvizátorů se můžete přijít podívat do Klubu Zubří, v pátek 10. dubna od 18.00 hodin.  Dnes pro všechny výjimečně vstupné ZDARMA.

Informace v kostce:

Co?                      Souboj klavírních improvizátorů