Program na listopad 2017

SPLAŠENÉ NŮŽKY

Autor: Paul Pörtner
Režie: Jakub Nvota
Komedie s detektivní zápletkou, v níž detektivem jsou i diváci.
Představení je zařazeno do Divadelního předplatného 2017 – skupina A, doprodej vstupenek v ceně
260 Kč od 16. 10. 2017.

Pondělí 13.11.2017 od 15.30 h

SENIOR V DOPRAVĚ

Beseda s krajským koordinátorem BESIP Zdeňkem Patíkem a preventistou Policie ČR Vladislavem Malcharczikem.

Sobota 25. 11. 2017 v 18:00 h

DIVADLO ŠUMPERK
MANON LESCAUT

Autor: Vítězslav Nezval
Úprava, režie: Václav Klemens
Poutavě rozehraný příběh vášnivé a spalující osudové lásky na motivy veršovaného dramatu Vítězslava Nezvala.
Představení je zařazeno do Divadelního předplatného 2017 – skupina B, doprodej vstupenek v ceně 200 Kč od 30. 10. 2017.

KINO

Středa 1. 11. 2017 od 18:00 h

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka.
Hrají: Johnny Depp, Javier Bardem, Geoffrey Rush, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Kevin McNally,…
USA, 2017, 129 min
Režie: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Žánr: akční / dobrodružný / fantasy
Přístupnost: mládeži přístupno
Délka filmu: 129 min
Vstupné: 70 Kč

Středa 15. 11. 2017 od 18.00 h

Bába z ledu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku.
Režie a scénář: Bohdan Sláma
Hrají: Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil ml., Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Marek Daniel, Alena Mihulová, Marie Ludvíková, Luboš Veselý, Josef Ježek
Žánr: drama/komedie/romantický
Délka filmu: 106 min
Přístupnost: do 12 let nevhodné
Vstupné: 70 Kč

Úterý 21. 11. 2017 od 9:30 h

O STATEČNÉ PRINCEZNĚ

Pásmo pohádek pro děti z MŠ, ale i děti předškolního věku v doprovodu rodičů.
Vstupné: 12 Kč
Délka filmu: 60 minut

KNIHOVNA MĚSTA ZUBŘÍ

Pátek 24. 11. 2017 v 18:00 hod.

Máma z basy

promítání v knihovně
Dokumentární film Veroniky Jonášové Máma z basy pojednává o třech ženách, které jsou ve výkonu trestu spolu se svými dětmi v unikátní věznici pro matky s dětmi ve Světlé nad Sázavou.
VSTUP ZDARMA

MUZEUM ZUBŘÍ (depozitář), Hlavní 824

Vzdělávací centrum Jana Koláčka

Středa 29. 11. 2017 od 16:00 hodin

CHODNÍČKY K MINULOSTI – Advent
P. Pavel Hödl

Adventní doba není pouze časem horečných nákupů a dalších příprav na Vánoce, ale má především svůj duchovní obsah.
Vstupné: 20 Kč

MUZEUM ZUBŘÍ, Výstavní galerie Petrohrad

1. 9. 2017 – 5. 11. 2017

VÝSTAVA – KOUZLENÍ BÍLOU NITÍ

Zuberská výšivka, kterou  ženy s pomocí jehly a bílé nitky stvořily na plátně obdivuhodná díla, se představí po boku krajky paličkované. Pojďte se podívat na unikátní srovnání dvou řemeslných technik, jež z velké části pojí bílá nitka či příze a pečlivost, šikovnost a cit vyšívaček nebo paličkářek.
Otevřeno: út, čt, pá, so, ne od 14.00 do 17.00 hod.
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ
POZOR – Výstava končí již 5. listopadu!

PŘIPRAVUJEME NA PROSINEC

Neděle 3. 12. 2017
Rozsvícení vánočního stromečku

Čtvrtek 7. 12. 2017
Vánoční koncert – Žalman a spol.

30. 11. 2017 – 17. 12. 2017
ZIMA, ZIMA VŠUDE JE. Vánoční výstava žákovských prací.
 Městské divadlo Zlín a jejich legendární detektivní komedie se zápletkou, kterou nerozřeší nikdo jiný než diváci, po dlouhé době navrátivší se Divadlo Šumperk s klasikou v podání Manon Lescaut a také přednáška o bezpečnosti v dopravě - především pro Seniory - takový je klubový program v listopadu. V kině bude k vidědí další pokračování Pirátů z Karibiku, český snímek Bohdana Slámy BÁBA Z LEDU i tradiční promítání pro předškolní děti. Chodníčky k minulosti (přednáškový cyklus v Muzeu) tentokáte projdete s PavlemHödlem, který Vám přiblíží duchovní obsah nadcházejícího Adventu. Na Petrohradě již 5. listopadu skončí výstava