Sportovní galavečer poctí svou návštěvou legenda českého sportu, paní Věra Čáslavská!!

30. 1. 2015

Přejme si, ať bohové z Olympu drží nad paní Věrou ochrannou ruku, aby mezi nás mohla ve zdraví zavítat. Větší osobnost český sport v současnosti nemá. U příležitosti jejich kulatých narozenin o ní Bára Špotáková mimo jiné řekla: „Je to nejúspěšnější olympionik, ikona českého sportu. Je celosvětově oblíbenou a nejznámější českou sportovkyní. Jsem ráda, že jsem ji mohla poznat.“  Tato slova jen podtrhují výjimečnost a oblíbenost této bývalé československé reprezentantky ve sportovní gymnastice, sedminásobné olympijské vítězce, ale také ženy, která za všech okolností ctí hodnoty jako je pravda, spravedlnost a fair play. Dlouhodobě pomáhá českým sportovcům všech věkových kategorií, a snad právě proto přijala pozvání k nám do Zubří, do místa, které je sportu zaslíbené.

ObrázekS nesmírnou radostí jsme četli její slova, jež zformulovala v odpovědi na naše pozvání, kde mimo jiné píše: „… tentokrát udělám výjimku,… tak milé a časově náročné (pracné) pozvání jsem snad ještě nedostala … a to se těžko odmítá.“

Odbor kultury a sportu Města Zubří svým sportovním galavečerem navazuje nejen na dětský sportovní den, jež svou přítomností ozdobila Denisa Rosolová v roli královny sportu – atletiky, ale také na svou dlouhodobou mravenčí práci, která spočívá ve správě a propagaci sportovišť i sportu jako takového. Město Zubří si svých sportovců váží, spravuje sportoviště pro profesionální i amatérský sport a je hrdé na to, že alespoň jednou v roce může vyjádřit svůj obdiv nad skvělými výsledky svých nejlepších sportovců.

ObrázekNa tomto místě připomínáme, že stále probíhá veřejná anketa o nejlepší sportovce města Zubří, v níž můžete svým hlasem podpořit Vaše favority. Hlasovat můžete na tomto odkazu nebo prostřednictvím anketního lístku, který tvoří přílohu zuberských novin.

Slavnostní galavečer se uskuteční v prostorách Klubu Zubří dne 21. března 2015 od 17.00 hodin v Klubu Zubří. Vedle pozvaných hostů z řad nominovaných sportovců a jednotlivých oddílů a klubů, budou v sále vyčleněna místa pro veřejnost. I Vy si můžete zajistit svou místenku, a to od 9. března v kanceláři Klubu Zubří.

Letošní sportovní galavečer s vyhlášením nejlepších sportovců města Zubří, který plánujeme na první jarní den (21. 3. 2015) v Klubu Zubří, začíná získávat konkrétní podobu. Podobně jako na dětském sportovním dni se tematicky vrátíme do Antiky, k původním hodnotám sportu a zrodu olympijské myšlenky. Díky této skutečnosti se nám podařilo získat pro náš galavečer mimořádnou osobnost českého sportu, legendární sportovkyni a sportovní funkcionářku, paní Věru Čáslavskou, která nad akcí převezme patronát a osobně se slavnostního večera zúčastní.