Upozornění - medvěd

28. 8. 2019

Aktualizováno 28.8.2019 16:28.

Zpráva o výskytu medvěda v katastru obce Zubří byla mylná. Po terénním ověření pracovníky ochrany přírody bylo zjištěno, že se jedná o kořenový bal z vývratu buku. Přítomnost medvěda tedy nebyla aktuálně v katastru Zubří potvrzena. Výskyt medvěda se však ve Veřovických vrších v budoucnu vyloučit nedá. Chráněná krajinná oblast Beskydy je územím s trvalým výskytem všech tří druhů velkých šelem (vlk, rys, medvěd), proto nebude jistě na škodu, když se budou houbaři a sběrači lesních plodů chovat v horách obezřetně.

podpis Aleš Měrka

Upozorňujeme občany, že v katastru města Zubří - Horní konec byl spatřen medvěd. Po konzultaci s ochranáři a místními myslivci prosíme, aby se případní houbaři chovali obezřetně a vyhýbali se houštinám, ve kterých šelmy hledají útočiště.

Aleš Měrka - místostarosta