V Březovci se opět závodilo

30. 9. 2024
Zařazení: Sport

Biatlonovému závodu vždy předcházely motokrosové závody a závodníci se tak museli poprat s "rozbitou" a náročnou tratí. Motokros už se z jistých důvodů nemůže v Březovci jezdit, ale páteční noční déšť a snad i částečná změna trati, připravila závodníkům opět náročný terén, který byl od rána doprovázen ideálním běžeckým počasím. Již po osmé hodině se do Březovce začali sjíždět závodníci mládežnických kategorií, jejichž závod startoval v 9.30 hod, ale samozřejmě je třeba se pořádně rozběhat a vyzkoušet střelbu z připravených laserových malorážek. Na trať se jich nakonec vydalo třicet dva a jako každý rok je čekaly tři okruhy, mezi nimi dvě střelecké položky - jedna vestoje, druhá vleže. V cíli na každého z nich čekala pamětní medaile a teplý čaj či iontový nápoj.

S nástrahami trati se nejlépe popral Dominik Samiec (Už to frčí) v čase 9:40, druhý doběhl Michal Mazáč (AKEZ Kopřivnice) a třetí Dominik Schmidt (AC Sportguides Rožnov p.R.). Stejné pořadí bylo u v kategorii chlapci 13 až 15 let. Další mládežnické kategorie ovládli Jakub Behanec (TJ Chropyně Atletika), borec domácího oddílu TJ Gumárny Zubří Jirka Divín, Elen Majtanová (TJ Chropyně Atletika), Karolína Škubalová (TJ Atletika ValMez) a Varvara Konstantinova (SKM VM). Výsledky zde. Po vyhlášení vítězů, kde ceny nejlepším předávali starosta města, pan Aleš Měrka a zuberský ultramaratonec Tomáš Štverák, byla vylosovaná tombola a my už jsme se mohli připravovat na závod dospělých. Těch se nakonec na startu sešlo dvacet devět a největší obdiv jistě patřil Dědku Beskydskému, který k nám zavítal až z Orlové a je mu neuvěřitelných sedmdesát devět let!! Na závodníky letos čekala trochu jiná, zhruba kilometrová trať včetně čtyř brodů přes potok, s velkým množství technických pasáží, kde nebylo jednoduché udržet vysoké tempo a s přibývajícími okruhy ubývaly síly, které rozhodovaly o celkovém výsledku. Těch okruhu bylo pět a mezi nimi si všichni čtyřikrát zastříleli - dvakrát vestoje a dvakrát vleže.

Nejlépe se s tratí a se střelbou vyrovnal Alexandr Paťava z SKM Valašské Meziříčí, který doběhl do cíle v čase 27:35 a čistou střelbou. O minutu a dvacet sekund se přiřítil do cíle domácí Tomáš Štverák, kterému ani skvělý běžecký výkon na vítězství nestačil, protože musel po střelbě kroužit jedenáct trestných okruhů. Třetí doběhl v této kategorii 16 až 35 let Dominik Samiec, který si kromě závodu mládežnického střihnul i závod dospělých. kategorii 36 až 49 let ovládnul Jakub Larysz (Beskydští nomádi) a kategorii 50+ již tradičně domácí Libor Petřek, který zapracoval na střelbě a běžel o osm trestných okruhů méně než vloni. Z žen byla absolutně nejlepší a vítězství z loňska obhájila Martina Mazáčová z AKEZ Kopřivnice, která i přes sedm neúspěšných ran přiběhla do cíle v čase 36:18. Ženskou kategorii 16 až 39 let ovládla Viktorie Kaplanová ze Starého Města pod Landštejnem v čase 38:11 a s běžeckou nulou na kontě. Nutno podotknout, že Viktorka k nám letos zavítala sama, a jsme za to moc rádi, protože její kolegové se zúčastnili Mistrovství ČR v letním biatlonu, který se konal ve stejném termínu v Letohradě. Výsledky dospělých zde.

Ceny nejlepším i tentokrát předával starosta města a samozřejmě i po vyhlášení dospělých následovala tombola, kde byl letos hlavní cenou kontaktní gril 3v1. No a po společné fotografii následoval úklid areálu a závodníci se po občerstvení rozjížděli do svých domovů. Pokud bychom měli hodnotit letošní ročník, myslíme si, že byl povedený. Skvělí závodníci, parádní počasí, z části nová trať, fair play atmosféra a nám nezbyde než přemýšlet, jak do Zubří přilákat více závodníků.
Na závěr bychom rádi poděkovali Městu Zubří za uspořádání tohoto závodu, mysliveckému sdružení, které poskytlo pro potřeby závodu Mysliveckou chatu a areál střelnice, a samozřejmě taky sponzorům. Tím hlavním je Gumko.cz a pan Tomáš Konkol, který dodal ceny pro nejlepší i do tomboly. Dalším partnerem závodu je firma Okentěs, která také připravila ceny pro nejlepší a podpořila závod finančně. jako již tradičně věnoval Wallachian barber shop mužům poukazy na oholení a ostříhání, Multifunkční areál Zubří poukazy na volný vstup do wellness a do závodu se zapojila i rožnovská Sportovna, která kromě slevových kuponů pro Vás připravila testování běžeckých bot Salomon Genesis.

Dále děkujeme kolektivu kavárny Tip café za občerstvení během celého závodu, Radku Majerovi za ozvučení areálu, Frantovi Balášovi za moderování závodu, firmě Apeom za zapůjčení laserových zbraní a firmě Timechip, která zajistila výsledkový servis. Zapomenout nemůžeme ani na naše fotografy a dobrovolníky, včetně hráček Lesany Zubří a borců z HC ROBE Zubří, kteří byli nápomocní nejen během závodu, ale i před ním. A konečně taky všem závodníkům a rodičům, kteří nás přišli podpořit a dorazili si zazávodit. Děkujeme a už teď se těšíme za rok zase na viděnou!!

Kompletní fotogalerii najdete na FB Sportoviště města Zubří

DSC_8367uzoom.jpg