V pátek 27.8. Zubří slavilo své jubilanty nejen koncertem Milana Drobného

31. 8. 2021
Zařazení: Kultura

Poslední prázdninový víkend se zuberští občané loučili s létem v zuberském Klidovém centru. Pátek patřil především všem jubilantům města, kteří dostali svůj hudební dárek přímo od Milana Drobného a jeho kapely NADROBNO.

Již v průběhu týdne se nad Zubřím honily mraky a nehezká předpověď dělala pořadatelům nesčetné vrásky na čele. Už proto, že tradiční koncerty věnované jubilantům města nemohly být v posledních dvou letech vzhledem k epidemiologické situaci uskutečněny pod střechou Klubu Zubří a město rozhodlo, že se oslavencům popřeje pod širým nebem v rámci programu Dnů města Zubří 2021. Nic naplat, obavy musely jít stranou a akce se musela zabezpečit tak, aby se každý, kdo přijde, měl kam schovat. To se snad hlavně kvůli velkému pracovnímu úsilí „chlapáků z Rychlé roty“ a hasičů podařilo a na pátek i sobotu tak bylo připraveno posezení hned ve třech velkých párty stanech.

Dříve, než přišel na řadu zlatý hřeb večera – pan Milan Drobný se svou kapelou, zahráli na hlavním pódiu muzikanti domácí Dechové hudby Zubřanka, která je nejstarším hrajícím hudebním tělesem v Zubří a městské akce zdobí už krásných 113 let. Nejen, že to pánům z dechovky ve stejnokrojích nesmírně slušelo, ale tradičně i dobře hrálo a zpívalo.  Než se na pódiu nachystala další kapela, a to meziříčské „OK country“ se zuberským obsazením v podobě zpěvačky Jindřišky Letákové, na Petrohradě byla slavnostně otevřena výstava věnovaná 100letému výročí místní knihovny. Na té je možné shlédnout všechny záložky, které malovaly děti do soutěže „O nej záložku“, ale také se dozvědět více o historii zuberské knihovny či českého knihovnictví. Vystoupení kapely OK country zkrápěly kapky deště, to ale neodradilo stále početnější publikum, které si často prozpěvovalo spolu s ní a očekávalo nástup „hnvězdy“. Milan Drobný přišel na scénu po precizní zvukové zkoušce a přivítání a blahopřání pana starosty Lubomíra Vaculína v době, kdy už mraky byly rozehnány, a obloha vykouzlila několik červánků. Ukázal, že v jeho případě je věk pouze číslo a jeho hlas jednoduše nestárne. Velké hity, ale i novější věci odzpíval s radostí a profesionalitou, vše kořenil vtipnými historkami ze své dlouhé hudební kariéry, a to vše podtrhl výborný zvuk a především vynikající muzikanti jeho doprovodné kapely Nadrobno. Závěr pátečního večera se odehrál pod taktovkou Radka Nohavici a jeho tria Koridor acoustic. Radek tak zakončil svůj moderátorský debut v rámci akcí města, ale také dlouhou hudební dráhu po boku fantastického sólového kytaristy Pavla Němce, který se s kapelou tímto koncertem rozloučil.

Ačkoliv se páteční program točil hlavně kolem oslav jubilantů a provázelo ho nevyzpytatelné počasí, návštěvníků přišlo spousty a pátek tak vytvořil skvělý odrazový můstek pro sobotní program toho pravého DNE MĚSTA ZUBŘÍ.