Valašský letňák nabídne i film na přání diváků – hlasujte ZDE!

21. 6. 2023

Už po páté bude v rámci Mikroregionu Rožnovska putovat Valašský letňák. V Zubří se bude pod širým nebem o prázdninách promítat čtyřikrát, vždy ve středu na fotbalovém hřišti. Zde Vám přinášíme program letošního promítání v Zubří a také možnost ovlivnit výběr jednoho z filmů.

Vstupné na promítání je dobrovolné, a putuje na správu techniky mobilního letního kina. V Zubří 12. července nabídneme divákům slovenskou komedii Invalida, ve které se vrátíme do divokých devadesátek. 26. července  můžete být svědky velkého návratu Toma Cruise ve volném pokračování legendárního TOP GUNU. Poslední promítání 23. srpna bude patřit valašské pohádce Největší dar plnou pohanských bohů a bohyň i velkých hereckých osobností.

Ještě zbývá rozluštit tajenku, jaký film bude k vidění ve středu 9.srpna. Zde představujeme nabídku filmů, z nichž můžete vybírat. Pokud byste chtěli tuto nabídku rozšířit, piště své tipy na kultura@mesto-zubri.cz nebo přímo do diskuse v události na facebooku ZDE,

NABÍDKA FILMŮ K VÝBĚRU

Slovensko, 2023, 108 min
Režie: Jonáš Karásek
Scénář:  Tomáš Dušička
Hrají: Gregor HološkaZdeněk GodlaIvan GogálDaniel FischerSväťo MalachovskýSáva PopovičHelena KrajčiováMartin Šalacha a další

Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo. (CinemArt)

Středa 26. 7. 2023 ve 21.00 h. – hřiště FC Zubří

TOP GUN: MAVERICK

Akční / Drama
USA, 2022, 131 min
Režie: Joseph Kosinski
Scénář:  Ehren KrugerEric Warren SingerChristopher McQuarrie
Hudba: Hans ZimmerHarold FaltermeyerLady GagaLorne Balfe
Hrají: Tom CruiseMiles TellerJennifer ConnellyJon HammVal KilmerBashir SalahuddinCharles ParnellGlen PowellMonica Barbaro a další

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá. (CinemArt)

Středa 9. 8. 2023 ve 21.00 h. – hřiště FC Zubří

FILM DLE VÝBĚRU DIVÁKŮ

Nabídka filmů je výše v tomto článku.

Film můžete vybírat ZDE

Středa 23. 8. 2023 ve 20.30 h. – hřiště FC Zubří

NEJVĚTŠÍ DAR

Pohádka
Česko, 2022, 95 min
Režie: Daria HrubáMarta Santovjáková Gerlíková
Scénář:  Daria HrubáPavla Horňáková
Kamera: David Ployhar
Hudba: David Stypka
Hrají: Bolek PolívkaAnna PolívkováChantal PoullainSabina RojkováRadek MelšaJiří DvořákZuzana SlavíkováPetr VančuraRadim Fiala a další.

V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. To jsou hrdinové pohádky Největší dar. A kromě nich také svérázní obyvatelé malé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Zvítězí Morena, bohyně zimy, která na zemi přinese věčný led a mráz, nebo ji přemohou bohyně jara, léta a podzimu? Dozví se nejvyšší bůh Svarožic o Morenině řádění včas a vrátí koloběh čtyř ročních období do rovnováhy? To všechno jsou otázky, na které vám přinese odpověď pohádka Největší dar. Jedno vám ale prozradíme už teď! Ostatním bohům se nakonec podaří Morenu zastavit. Budou k tomu však potřebovat něco daleko silnějšího než svá kouzla. Pomůže jim jedna prostá valašská dívka, která má ten největší dar, na nějž ani Moreniny čáry nestačí! (Bontonfilm)