Valašský letňák v Zubří

18. 6. 2019

Také do Zubří o prázdninách zavítá „Valašský letňák“. Můžete se těšit na promítání pod širým nebem na mobilní nafukovací plátno, a to v prostředí fotbalového hřiště FC Zubří. Fotbalisté tak městu poskytují příjemné zázemí se sezením na tribunách i možností občerstvení. Promítat se bude první a poslední středu v červenci i srpnu, vždy od 21:30 hodin.

Vybrali jsme pro Vás oblíbené české filmové novinky – Ženy v běhu a Teroristku s Ivou Janžurovou v hlavní roli, dnes již kultovní megahit Bohemian Rhapsody a na rozloučení s prázdninami uvedeme také jednu animovanou pohádku.
Všechny filmy budou uváděny zadarmo. Promítání se uskuteční díky spolufinancování ze zdrojů EU - Fondu malých projektů, a to v rámci přeshraničního projektu "Festival česko-slovenského filmu pod širým nebem". Aktuální informace můžete sledovat na facebook.com/valasskyletnak, kde najdete také informace o promítání v ostatních obcích našeho mikroregionu. Kromě toho budeme aktuality uvádět také na stránkách www.mesto-zubri.cz a na facebooku Klubu Zubří.

VALAŠSKÝ LETŇÁK
hřiště FC Zubří
prázdninové středy ve 21:30 hod.
3.7.  Ženy v běhu
31.7. Bohemian Rhapsody
7.8.  Teroristka
28.8.  Jak vycvičit draka 3

Ženy v běhu

středa 3.7.2019 ve 21:30 hodin
Komedie, ČR, 2019, 93 min
Režie: Martin Horský
Hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimir Polívka, Martin Hofmann
Přístupnost: pro všechny

Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnuta splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Rázná matka tři dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch vice než 42 kilometrů jako štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Maji úplně jine starosti. Nejstarší Marcela čelí průšvihům svých tři synů a jejich otec Karel ji neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. A nejmladší Kačka sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny sily, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu.

Bohemian Rhapsody

středa 31.7.2019 ve 21:30 hodin
Drama/životopisný/hudební, USA, Velká Británie, 2018, 134 min
Režie: Bryan Singer, Dexter Fletcher
Hrají: Rami Malek, Lucy Boynton, Joseph Mazzello, Gwilym Lee, Ben Hardy, Allen Leech, Mike Myers
Přístupnost: do 12 let nevhodny

Queen. Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je jeho příběh. Bohemian Rhapsody popisuje hudební dráhu i jedinečnou životni a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985. Film je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě.

Teroristka

středa 7.8.2019 ve 21:30 hodin
Komedie / drama, ČR, Slovensko, 2019, 95 min
Režie: Radek Bajgar
Hrají: Iva Janžurová, Martin Hofmann, Tatiana Vilhelmová,
Pavel Liška, Eva Holubova, Jana Plockova, Kristina Svarinská
Přístupnost: do 12 let nevhodný

Hlavni hrdinkou je Marie, učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva.
Když ji proti arogantnímu strůjci lokálního zla nepomůže ani starostka, sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjisti, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky - přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce, dává cenné životni rady: "Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere."

Jak vycvičit draka 3

středa 28.8.2019 ve 21:30 hodin
Dobrodružný animovaný film, USA, 2019, 104 min
Režie: Dean DeBlois
Přístupnost: pro všechny

Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky. Lidé a draci tu žijí v harmonii. Vládne
jim mlady náčelník Škyťák, který miluje létání s drakem Bezzubkou. A miluje i Astrid, jen ji to ještě nestačil naplno říct. A pravě láska se stane předzvěsti mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění na nejistého puberťáka. Možná i proto včas neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se k nim blíží. Ve snaze najit nove útočiště se vydají pátrat po Skrytém světu.