Výzva 10 000 kroků

24. 3. 2022

Nová výzva od 1. dubna!!

V posledních dvou letech nás potrápila epidemie covidu, my jsme se snažili hýbat, čerpat energii a dobrou náladu v rámci čtyř výzev Pohybu zdar, covidu zmar aneb..... . I když ještě covid nevymizel a hned tak asi nevymizí, věříme, že už nebudeme muset být v karanténách, lockdownech, nouzových stavech a nebudeme muset organizovat podobné výzvy. Protože se ale hýbat chceme, rozhodli jsme se přidat k výzvě 10 000 kroků, kterou pořádá nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu. Výzva začíná v pátek 1. dubna a potrvá celý měsíc. Cílem projektu bylo je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Aktivitu bude možné v rámci výzvy

monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji účastníci v podobě printscreenu nahrávají do svého profilu. Každý kilometr je bodově ohodnocen, přičemž je zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je umožnit umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku i starším lidem a lidem s vysokým BMI. Na podrobná pravidla se můžete podívat zde. My jsme se připojili k výzvě měst a na rozdíl od výzvy Pohybu zdar se může zúčastnit pouze ten, kdo má trvalé bydliště v Zubří. Počet členů je neomezený a každý do soutěže zapojený spoluobčan může svému městu, městysu či obci pomoci k lepšímu umístění ve dvou ze tří samostatných soutěží, do té třetí se pak započítávají výkony 33 nejvíce bodujících, čímž se mezi sebou mohou porovnat i ty nejmenší vísky s velkoměsty. Více se dozvíte zde.

A jak na to? Zaregistrovat se můžete na tomto odkazu. Vyplníte registrační formulář, kde vyplníte své osobní údaje, uvedete ze seznamu obcí Zubří (Rožnov pod Radhoštěm) a máte hotovo!! Automaticky se budete také účastnit jako jednotlivec a můžete také zaregistrovat svůj tým tvořený kýmkoliv. Záleží jen na Vás. Případné dotazy Vám budou zodpovězeny na emailu Josef.randus@mesto-zubri.cz, případně ne emailu pořadatele celé výzvy kuckajiri@seznam.cz.

Tak co, Zubřané? Jdeme do toho? Nic Vás to nebude stát, jen pár minut strávených u registrace a nějakou chvilku, když budete nahrávat aktivitu do profilu. Za to zažijete spoustu zážitků na Vašich pěších procházkách, potkáte známé a neznámé a hlavně uděláte něco pro své zdraví!!