Kopec Hůrka (403 m n.m.) téměř ve středu města nabízí nevyužitý, avšak svou polohou výhodný prostor. K jeho oživení by mohla přispět rozhledna, která by dosahovala lehce nad úroveň přilehlých stromů tak, aby z ní byl téměř 360' výhled do krajiny a hlavně na obec Zubří. Takováto stavba by do obce přilákala návštěvníky z okolních obcí, byla by příjemným cílem procházky při konání sportovních akcí a zapadla by do konceptu revitalizace prostoru směrem od Gumáren na sever. Ze zkušeností z okolních obcí (Zašová, Rožnov p. R., Horní Bečva) vidíme, že tyto obce mají také své rozhledny a jsou turisticky navštěvované. Rozhledna by byla uvažovaná jako volně přístupná. Návrhem je myšleno zadat projektovou dokumentaci na stavbu takovéto rozhledny, včetně vybudování přístupových cest.

Místo realizace:

Kopec Hůrka

Odůvodnění:

Předpokládané náklady/rozpočet akce v Kč (vč. DPH):

Odhadovaný počet osob, kterých se realizace dotkne:

10 000