Akce 17. 4. 2019 Stárneme ve zdraví

23. 4. 2019

Rada seniorů

Ve středu 17. dubna se členky Rady seniorů Jana Mikulenková a Anna Oplatková zúčastnily Kulatého stolu v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Akce se konala ve Valašském Meziříčí pod záštitou místostarostky města paní Zdislavy Odstrčilové na téma „Stárneme ve zdraví“. V rámci programu vystoupilo celkem sedm přednášejících z různých oborů. Obsahem všech přednášek byla pomoc starším lidem, ale také zdůrazněna úloha rodiny a přípravy na stáří. Zaujalo nás heslo města Valašské Meziříčí „60 a víc neznamená nic“, kdy město podporuje aktivní seniory.  Na druhé straně ale také vytváří podmínky pro ty, kteří se z důvodu vysokého věku nebo špatného zdravotního stavu, absence rodiny nebo jejího nezájmu, nemohou o sebe postarat sami.  Potěšilo nás, že město uvažuje o ustavení Rady seniorů, což v Zubří už je.  Je dobře, že se tématu stárnutí věnuje taková pozornost, protože demografický vývoj ukazuje, že starší generace bude mít v populaci čím dál větší podíl. Nejde ale jen o to, že roste průměrná délka života, je nutno také zvyšovat jeho kvalitu a k té můžeme přispět hodně i sami.

Anna Oplatková

rada senioru