Čtvrtý rok provozu SENIOR TAXI v Zubří

29. 8. 2024

Stejně jako předešlé roky, i letos vám přinášíme krátký přehled základních čísel týkající se našeho SENIOR TAXI, který byl v Zubří zaveden v roce 2020. Letos na jaře u této služby proběhla zásadní změna, kdy byl vozový park města rozšířen o elektromobil Hyundai KONA, který je určen právě pro SENIOR TAXI.

Za čtvrtý rok svého působení provedl SENIOR TAXI od července 2023 do června 2024 celkem 2812 jízd, přičemž bylo najeto 35 228 km. Oproti loňsku tak došlo k mírnému nárůstu počtu jízd o 69, přičemž bylo najeto o 2129 km více. Nejsilnějším měsícem byl leden, kdy řidič provedl 301 jízd. Nejvíc kilometrů pak SENIOR TAXI najezdil v červnu a to 3519 km. Celoroční průměr počtu jízd za den vychází na 12 jízd. Nejčastěji senioři cestovali na Polikliniku v Rožnově p. R. (70 % jízd) a k lékařům a do Nemocnice ve Valašském Meziříčí (25 % jízd). Zbylé jízdy vedly po Zubří. Rekordním dnem byl 14. únor 2024, kdy řidič absolvoval 27 jízd.

Celkové náklady za službu SENIOR TAXI (provoz aut, plat řidičů, odvody, pohonné hmoty) činily ve sledovaném období celkem 835 737 Kč. Příjmy za stejné období byly 109 890 Kč a převýšily výdaje za pohonné hmoty. Na službu SENIOR TAXI dále přispěla občanka našeho města a to částkou 240 000 Kč za dané období. Celkem tedy tato služba stála město Zubří 485 847 Kč. Aktuálně službu využívá a svůj Průkaz Senior taxi Zubří si vyzvedlo celkem 378 zuberských seniorů či držitelů průkazu ZTP či ZTP/P (zhruba 27 % občanů Zubří starších 60 let).

Děkujeme všem zuberským seniorům, kteří službu využívají a zvláště pak děkujeme řidičům Lukášovi Heraltovi a Zdeňkovi Zátorskému, kteří se starali o bezpečnou dopravu našich spoluobčanů. Velké díky patří také občance našeho města, která velkou částkou přispěla na službu, kterou naši senioři hojně využívají.

Noví zájemci o SENIOR TAXI si mohou vyřídit svou průkazku v kanceláři podatelny Městského úřadu Zubří v úředních hodinách. Cena dopravy je 30 Kč po Zubří, 40 Kč do RpR a Zašové a 60 Kč do VM. Veškeré informace naleznete také na tomto odkaze: https://www.mesto-zubri.cz/senior-taxi