Korunovace vítězů Sportovního galavečera pod dohledem Dionýsa

27. 3. 2015
První přišlo na řadu vyhlášení Trenéra roku. Do ankety bylo nominováno sedm trenérů, přičemž naprostou většinu tvořili, až na Davida Plucnara (fotbal), trenéři házené. Mezi nimi nakonec zvítězila jediná žena, Simona Palátová, která trénuje žačky TJ Lesana Zubří. Stříbrnou příčku obsadil Petr Hrachovec, který se ve Švýcarsku věnuje mužům Pfadi Winterthur a je rovněž asistentem švýcarské reprezentace. Na pomyslný bronzový stupínek se postavil Pepa Malina, který kromě zuberského béčka věnuje svůj čas ženám TJ Lesana Zubří a starším žákům HC Zubří. Pořadí na třetím a druhém místě vyhlásil vítěz minulého roku, Mirek Šíra, vítěze jsme se dozvěděli z dataprojekce s Dionýsem, který nás celý večer provázel. Odkaz .

Po mimořádném výkonu roku přišlo na řadu mimořádné překvapení, a to vyhlášení kategorie Amatér roku. Amatérský sport v Zubří, to je prostě kuželkářská liga, tenisové turnaje ve dvouhrách a čtyřhřách, pingpongové turnaje jednotlivců, párů a Mikulášský turnaj pro děti, dětský sportovní den, fotbalová noc a turnaj v badmintonu a ve zkratce se se na něj můžete podívat na následujícím .

Další kategorií v řadě byly nejlepší kolektivy roku. Nominováno bylo celkem osm kolektivů a až na kuželkáře se to týkalo jen gymnastek a házenkářů. Vítězi se stali mladší dorostenci HC Zubří, mistři republiky, kterým předal ceny pan Jaroslav Dořičák, předseda HC Zubří. Stejně jako dalším v pořadí, stříbrným gymnastkám - juniorkám a bronzovým starším žačkám TJ Lesana Zubří. A jak to viděl Dionýsis se můžete podívat . Ceny nejlepším předal statutární zástupce ředitele školy, Mgr. Tomáš Randýsek.

Pořadí kategorie Jednotlivci mládež:

1. místo Taťána Jurčíčková

Bojové sporty, Asia-gym-sport, Rožnov p.R.
Reprezentantka České republiky
Mistryně světa juniorů WAKO Rimini 2014 Kickboxing Light-Contact
8. místo na MS juniorů IWUF Antalya 2014 čínský Kickboxing Sanda
Vicemistryně Evropy juniorů EWUF Bukurešť 2014 čínský Kickboxing Sanda
Trojnásobná Mistryně ČR 2014, Kickboxing Light-Contact, Kick-Light, čínský Kickboxing Sanda
Vítězka Hungarian Open 2014 čínský Kickboxing Sanda
Účastnice MS Turecko Antalya 2014, čínský Kickboxing Sanda
2x vítězka Slovak Open 2014, Kickboxing Light Contact a Kick Light

2. místo  Štěpán Zeman

Házená, HC Zubří – starší dorost, muži HC Zubří B
Sezóna 2013/2014:
42 zápasů, 100 gólů
1. místo v 1. lize mladšího dorostu
3. místo v 1. lize starších dorostenců
Sezóna 2014/2015 (podzim) :
20 zápasů, 39 gólů
Prozatímní 4. místo v 1. lize staršího dorostu

3. místo Tomáš Štverák

Běžec, účastník ultramaratónů, Valachiarun, The Cooling Birds
24 hodin na Lysé hoře – M ČR v zimním horském maratónu jednotlivců, Hyundai Perun Skymarathon,
Radegastova výzva, Valašské kilo, Nonstop běh hřebenem Nízkých Tater, Lysohorský čtyřlístek (MČR),
Beskydská sedmička, Nezmar Ultra Skymarathon, Salomon Ultra, Pražská stovka

A večer vrcholil. Nastal čas vyhlásit vítěze kategorie Jednotlivci dospělí. Zde bylo nominováno osm sportovců, měli jsme tu reprezentanty České republiky, účastníky Mistrovství světa i Evropy. Ceny nejlepším předával Jiří Raška ml., syn olympijského vítěze a legendy skoku na lyžích. A jak to viděl Dionýsis se můžete podívat .

Po této slavnostní chvilce jsme se dostali k další kategorii a tou byla Cena starosty města Zubří. Držitele této ceny oznámil opět díky dataprojekci Dionýsis (odkaz zde) a stal se jim zřejmě jediný olympionik, kterého v Zubří máme, pan Zdeněk Pavlíček. Na zimních olympijských hrách v Innsbrucku v roce 1976, obsadil ve štěfetě krásné 9. místo!! K tomuto úspěchu mu popřál starosta města Zubří, pan Lubomír Vaculín.

A poté nás čekalo vyhlášení poslední kategorie. Absolutní vítězkou se stala Veronika Kohutová, které přišel předat hlavní cenu, ergonomickou židli DXRacer pro domácí závodníky i kancelářské dříče , zástupce firmy Mercury star, pan Radim Balhárek.

A přišel závěr. Závěr úžasného večera. K závěrečnému defilé byli na pódium přizváni všichni nominovaní sportovci, poté za doprovodu písní skupiny Faraoni probíhala autogramiáda paní Věry Čáslavské a ve vestibulu byl připravený drobný raut. A my jsme si oddychli. Že téměř vše dopadlo jak dopadlo jak mělo. A i když toho někteří měli ve finiši plné zuby, s koncem večera jsme již začali spřádat myšlenky na ročník další. A věříme, že bude minimálně tak zdařilý jako ten letošní!!

Slavnostní večer byl svědkem sedmi vyhlášení nejlepších. O většině vítězů jste rozhodovali Vy, sportovní příznivci, kteří mají sport rádi. Proto mají výsledky určitě svou váhu. Byli jsme moc rádi, že si většina nominovaných udělala čas a přišla do Klubu na tento slavnostní večer. A s  těmi, kterým to nevyšlo, se snad setkáme v roce příštím, pokud budou opět Vámi nominováni. A jak to vlastně všechno dopadlo?