LOVE AND DANCE FESTIVAL V KLUBU

5. 2. 2016

Zuberští organizátoři z odboru kultury a sportu Města Zubří po delším čase připravují akcí cílenou na mladé publikum. Chtějí tak dokázat, že místní Klub neposkytuje zázemí jen pro spolkovou činnost, promítání kina či klasické koncerty a divadelní představení. Ze dne na den je možné hlavní sál Klubu proměnit ve velký taneční parket a v prostorech, kdy by to nikdo nečekal, uspořádat velkou taneční párty i koncert muzikantů nastupující generace. Za zábavou podobného typu dosud musela místní mládež vyrážet do okolí, tentokrát se konečně může bavit „doma“.  V Klubu Zubří doufají, že program do jejich kulturního stánku naláká i návštěvníky z okolí.
Na programu:
  • VOXEL (POP - KOPŘIVNICE)
  • Light & Love (NOVÝ JIČÍN)
  • cafe industrial (OSTRAVA)
  • DJ LUCKY BOY
  • DJ AUDITOR
Více o účinkujících

Voxel (pop-folk)

Jeho pseudonym sice tvoří sloučenina latinského výrazu pro hlas a název hlásky počátečního písmena zpěvákova příjmení, ale hlasový projev není to jediné, čím (se) dvaadvacetiletý Voxel baví. Je to hráč! Výčet hudebních nástrojů, které ovládá, by s přehledem vydal na malý orchestr a zahrává si i se svým hlasem, který pomocí nejrůznějších modulačních efektů mění k nepoznání. A taky dost paří. Na počítači, playstationu i xboxu. Což je další důvod, proč si říká právě Voxel.

Light & Love (pop) – čerstvá krev na české hudební scéně

Vybroušená angličtina, hezouni a zahraniční popový sound – to je kapela Light & Love.
Skupina LIGHT & LOVE se definitivně zařadila mezi elitu. Její singl Blueberry Sky je sedmou nejhranější skladbou v tuzemském éteru. V česko-slovenské části je nahrávka třetí, když se vklínila mezi hity Xindla X a kapely Chinaski. Light & Love zároveň naplnili očekávání, která s jejich jménem spojovali domácí novináři. Se Slzou a Sebastianem se stali nejvýraznějšími novými tvářemi české hudební scény v roce 2015.
Jméno Light & Love je na naší scéně sice nové, přesto ale nejde o úplné nováčky. Bratři Honza a Lukáš Balcárkové dřív působili v kapele Johny Said The Number, která si vybudovala slušnou pozici na české alternativní scéně. Po slibném začátku přijalo jádro kapely nové jméno a pod hlavičkou Light & Love se orientuje na popovější muziku.
Light & Love dělají hudbu, na kterou se čekalo. Tohle je hravý pop bez předsudků, který se vymyká tuzemským zvyklostem. Jejich debutový singl Blueberry Sky překvapí (nejen) nadstandardní zvukovou produkcí, zní svěže a zcela přirozeně.

DJ Lucky Boy

„Takže moje jméno je Lukáš DJ Lucky Boy Souhrada. Bylo mi krásných 18 před 5 lety a bydlím… když nad tím tak přemýšlím, tak v autě, protože jsem pořád na cestách a sem tam se zastavím doma ve Frenštátě pod Radhoštěm. Mám rád kačenky, rybičky, gumové medvídky, monstry, wafle a kečup. Jsem nezadaný, plný energie, shaumy, cílevědomý, zásadový a jebnutý! Ano… to jsem já LUCKY BOY! S Djingem jsem začal v roce 2007. Poprvé jsem si „zahrál“ ve svém rodném městě Frenštátu pod Radhoštěm na svém vlastním eventu, kde jsem okusil kouzlo Djingu. Po krátké chvíli jsem začal hrát na Hip Hopových akcích ve svém okolí. Po čase mě oslovila produkční skupina „young boy production“ díky které jsem dostal možnost hrávat i na koncertech známých českých a slovenských raperů.“

Café Industrial

„Skupina Café Industrial vznikla v roce 2002 a krátce poté se stala vítězem druhého ročníku hudební soutěže Boom Cup. Jenže od té doby zaznamenala řadu zásadních změn, prošlo jí mnoho hudebníků a především se její hudba začala posouvat směrem k jakémusi ambientnímu folku s prvky jazzu. Kapela hojně koncertovala, ale na její debutové album fanoušci museli čekat téměř deset let. CD Ostrovy vyšlo v roce 2011 a stalo se jednou z nejzajímavějších ostravských nahrávek tohoto roku. Od té doby kapela prošla dalšími personálními změnami a nyní hraje pouze v triu. Tvoří ji skladatel, kytarista a zpěvák František Kuča, baskytaristka Kristýna Kubinová a bubeník Viktor Dořičák. A právě v tomto složení se kapela před několika měsíci uzavřela na chalupě v Beskydech, kde se rozhodla dát co nejlepší zvukový kabát jak několika písním, které fanoušci znají z četných koncertů, tak i novým nahrávkám. Výsledek je ještě lepší, než jaké bylo očekávání. Nové album Nití, které bylo pokřtěno ve středu v klubu Dock, svého předchůdce převyšuje ve všech směrech. Kapela na něm působí daleko sehraněji, mnohem sebevědoměji a na aranžích jednotlivých písní si opravdu vyhrála. Album jednoduše řečeno nemá slabé místo.
Na albu Nití si kapela Café Industrial sáhla jednoznačně na umělecký vrchol své bezmála čtrnáctileté existence. Pro mne osobně jde o album roku, a to nejenom v regionálním, ale téměř jistě i v tuzemském měřítku. Snad se nahrávka, kterou kapela vydala za přispění fanoušků a ve vlastní režii, dostane i do přehrávačů členům Akademie populární hudby, kteří rozhodují o žánrových cenách Anděl.“
Autor: Aleš Honus, Ostravan.cz

27. 2. 2016 od 19 hodin v Klubu Zubří
LOVE AND DANCE ZUBŘÍ - VOXEL, Light & Love, DJ Lucky Boy, …
Nultý ročník hudebního festivalu nejen pro „náctileté“ – Na programu: VOXEL, Light and Love, Café Industrial, DJ Lucky boy, DJ Auditor, rap, hudební mixy, projekce extrémních a adrenalinových sportů a další skvělá zábava.
Vstupné: 150 Kč, po 22.30 hod. 50 Kč, rodiče doprovázející děti do 15 let zdarma
Informace:
http://kultura.mesto-zubri.cz, Facebook: Klub Zubří, událost: Love and dance Zubří
Tel: 571 659 447
Předprodej: kancelář Klubu Zubří v pondělí a ve středu 8 – 11:30, 12:30 – 17:00
(po telefonické dohodě i v jiné dny)