Návštěva z Rosdorfu - Pátek 11.05.2018 - 2. díl

14. 5. 2018

Pátek 11.05.2018

V rámci oslav 25. výročí partnerské spolupráce probíhá návštěva spolků z partnerské obce Rosdorf – Německá spolková republika – v Zubří ve dnech 10.05.-13.05.2018.

Celá akce je finančně podporována Česko německým fondem budoucnosti.

Po pátečním obědě měli jednotlivé spolky individuální program.

Část rosdorfských se šla podívat do Haly na zápas v házené mládeže Rosdorfu a Zubří, ve kterém tentokrát zvítězili rosdorfští o jednu branku.

V pět hodin odpoledne jsme v našem kostele sv. Kateřiny zahájili oficiálně oslavy 25 let partnerství společnou česko-německou svatou mší.

Zástupce naší církve farář Hödl společně s rosdorfským zástupcem Grabbem sloužili celou mši dvojjazyčně. Což byl pro všechny přítomné opravdový zážitek.

V rámci mše vystoupili se svými projevy oba starostové Vaculín a Soeren.

Foto01

Po bohoslužbě v kostele proběhl krátký koncert rosdrofského sboru Gospechor ToGether společně s naší Scholou a Chrámovým sborem.

Po mši jsme přešli do Sokolovny, kde nám po večeři hráli k tanci a poslechu VSPT BESKYD.

I zde průběžně probíhaly diskuse mezi jednotlivými partnerským spolky a navazovaly se nové kontakty.

Později večer byla diskotéka DJ Nohavici, která přispěla velkým dílem k dobré náladě.

Rozešli jsme se v pozdních hodinách plni dojmů k odpočinku na další den.

Ing. Petr Pleva

tajemník MěÚ Zubří