Poutníci otevřou kulturní léto v Zubří

Kulturní léto v Zubří začíná již v pátek 25. června 2021, tentokrát v duchu country a bluegrassové muziky. Na pódiu se vystřídají legendární Poutníci a rožnovská bluegrassová kapela Radegrass. O zázemí a mlsné jazýčky návštěvníků se postará kavárna Tip Café, u které se celá akce koná. Vstupné na akci je dobrovolné.

Akce kulturního léta lze podpořit dobrovolným vstupným na místě nebo také prostřednictvím bezhotovostní platby na účet města. Na místě budou připravený letáčky s QR kódem i údaji pro případnou platbu. Prosíme návštěvníky akce, aby dodržovali „Opatření v rámci pořádání kulturních akcí“[1]. V případě velkého deště nebo bouřky bude koncert přesunut do Klubu Zubří.

Zahájení kulturního léta v Zubří

Kde? U kavárny Tip Café

Orientační program:

18.00 h. Poutníci (legendární bluegrassová kapela)

19.30 h. Radegrass (Rožnov)

Poutníci:

Legenda české country, kapela Poutníci začala v roce 2020 už svou jubilejní sezonu s číslem 50. Za 50 let se v kapele vystřídala řada muzikantů z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší co české country a bluegrass mohou nabídnout: Robert Křesťan, Luboš Malina, Svaťa Kotas nebo Jan Máca. Současná sestava hraje ve stejném obsazení již 11 let. Na banjo a dobro je to Peter Mečiar – 15 let u kapely,  na mandolínu Jan Máca – 23 let Poutníkem , kytarista a zpěvák je Jakub Bílý – 11 let odehraných u Poutníků a 40 let služby u tohoto souboru má za sebou Jiří Pola – Karas, kontrabasista a kapelník. Za dobu svého působení vydala kapela 15 CD nebo LP, poslední nosič produkoval Supraphon v roce 2017 a sice 2CD s názvem Zlatá éra. Na jaře 2020 vychází už 16 titul s názvem  „ Stíny na střechách.“ Některé novinky, z tohoto CD, ale hlavně poutnické hity, jako jsou písně Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary, zazní samozřejmě i na jejich koncertě k jubilejnímu výročí.

[1] Všechny osoby musí mít s sebou potvrzení TNO, tzn. že musí splnit jednu ze tří podmínek (Covid pass, popř. písemné potvrzení): 1) alespoň 22 dní po 1. dávce očkování, 180 dní po prodělané nemoci COVID, negativní POC anitgenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší 7 dní. Negativní test návštěvníci mohou doložit potvrzením od zaměstanvatele či čestným prohlášením.

2 Není dovolena konzumace občerstvení v hledišti.