Pozvánka na projednání projektu Klidové centrum s občany

8. 6. 2023
Zařazení: Upozornění

Vážení občané, v březnu tohoto roku byla vyhlášena 63. výzva IROP – zelená infrastruktura SC 2.2 (MRR).

K podporovaným aktivitám patří mj.:

·         ucelené (komplexní) projekty veřejných prostranství  zaměřené na zelenou infrastrukturu (modrou i zelenou složku), ozelenění, biodiverzitu a související opatření v řešeném území nezbytná pro rozvoj a zlepšení kvality ekosystémových služeb měst a obcí;

·         revitalizace a modernizace stávajících veřejných prostranství

Na základě projednání ve vedení města a se souhlasem Rady města Zubří byly zahájeny práce na studii s výhledem na další stupně projektové dokumentace za účelem podání žádosti o dotaci dle podmínek výše uvedené výzvy. Projekt se týká ucelené koncepce prostranství pod Petrohradem až k Centru (Klidové centrum). Lze získat až 85 % dotace z objemu způsobilých výdajů.

Od dubna na projektu pracuje firma sDotace ze Zlína, díky které jsme již několik dotací získali, a zejména pan Ing. arch. Radko Pavlacký, velmi zkušený a úspěšný projektant z Otrokovic. Po několika konzultacích s vedením města a radními je na světě první konkrétní a shodnutý návrh studie, který město hodlá veřejně projednat s občany.

Dovolujeme si proto pozvat občany na toto veřejné projednání, které se uskuteční za účasti pana architekta ve čtvrtek 29. června 2023 v 16 hodin v knihovně v Domě služeb.

Městský úřad Zubří