Uzavření Muzea Zubří – pátek 6. 5. 2016

4. 5. 2016

Z&nbsp;organizačn&iacute;ch důvodů bude v&nbsp;p&aacute;tek 6. 5. 2016 Muzeum Zubř&iacute; (Hlavn&iacute; 824) pro veřejnost uzavřeno.<br> V&iacute;ce o možnostech n&aacute;v&scaron;těvy nov&eacute; st&aacute;l&eacute; expozice Muzea se můžete doč&iacute;st n&iacute;že. K jeho n&aacute;v&scaron;těvě V&aacute;s srdečně zveme vždy v ponděl&iacute; a p&aacute;tek od 14 do 18 hodin.<br> Děkujeme za pochopen&iacute;<br> Odbor kultury a sportu Města Zubř&iacute;<br> &nbsp;<br> &nbsp;

Nová expozice Muzea Zubří, která je umístěná ve veřejnosti přístupném depozitáři na Hlavní ulici, č.p. 824, zachycuje historii,  každodenní život ve městě, ale hlavně představuje práce zuberských vyšívaček. Návštěvníci se tak mohou seznámit s výšivkou známou pro svojí neuvěřitelnou jemnost a krásu, kterou kupoval i tvůrce obuvnického impéria Tomáš Baťa jako dárky při svých cestách do Ameriky. Práce zuberských žen ozdobily oděv nejedné americké herečky, ale i manželky prezidenta USA. Expozice Muzeum Zubří se však může pochlubit nejen výšivkou místních žen, ale i zrestaurovanými nálezy ze středověkého hradu Rožnov nebo polodrahokamy z relativně bohaté mineralogické sbírky.

Muzeum Zubří - stálá expozice ve veřejnosti přístupném depozitáři

Muzeum Zubří, ulice Hlavní č.p. 824, Zubří
Otevírací doba Muzea Zubří
Pondělí, Pátek: 14 – 18 hod.
nebo po telefonické dohodě
a ve dnech větších kulturních akcí Města Zubří