Vítězství putuje do Kvasic

28. 2. 2024
Zařazení: Sport

Po jedenácté se stolní tenisté ze Zubří a širokého okolí utkali v sokolovně o prvenství v Turnaji neregistrovaných. Kromě již známých a tradičních hráčů, kteří k nám přijíždějí např. ze Zlína, Bystřice pod Hostýnem, Kvasic či Orlové, jsme mohli nově přivítat i pingpongisty z Poličky, Študlova, Rybí či Rožnova, kteří si přijeli zahrát na svůj vůbec první turnaj. Nakonec dorazilo čtyřicet pět hráčů, kteří byli rozděleni do 8 skupin, ze kterých po utkáních každý s každým, postupovali vždy čtyři nejlepší do dalších bojů. Již v základních skupinách jsme viděli skvělý stolní tenis a těšili se souboje v play off. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

V prvním kole play off si ještě dokázali ve většině případů favorité se svými soupeři poradit, ale hned v tom následujícím jsme byli svědky mnoha dramatických soubojů, které se rozhodovaly až v posledním, pátém setu. Do čtvrtfinále se nakonec probojovaly čtyři mladé pušky a čtyři "zkušenější" hráči. V semifinále již ale mladíkům sekundoval jen Roman Žídek z Bystřice pod Hostýnem, který si poradil s Kubou Bartošem z Poličky 3:1. Ve druhém semifinále si v souboji dvou borců Kvasic, poradil Filip Vrzal s Tadeášem Stránským 3:2. Ač se ve finále Roman snažil, na Filipa nestačil a prohrál 1:3. Výsledky play off zde.

Vzhledem k počtu hráčů jsme se slavnostního vyhlášení dočkali až po sedmnácté hodině. Odměněno bylo osm nejlepších hráčů a vítěz si kromě jiného odvezl do Kvasic tradiční zuberskou metlu. Všem zúčastněným hráčům bychom chtěli poděkovat za skvělý pingpong, který během celého turnaje předváděli a za příjemnou atmosféru, která turnaj doprovázela. Dále bychom chtěli poděkovat děvčatům z Tip café, které se staraly o občerstvení, firmě LB silver, a Rožnovskému pivovaru, která věnovala ceny do turnaje a také Městu Zubří, které se kromě cen, postaralo o organizaci sobotního turnaje. Funkci rozhodčího a zapisovatele zastával po celou dobu turnaje Milan Pupík, kterému pomáhali ogaři Krupovi - Jirka a Tobiáš. Další turnaj ve stolním tenise nás čeká v říjnu, kdy se v sokolovně setkáme na turnaji ve čtyřhře, s názvem Pepinec CUP.

DSCF1044mesto.jpg