Zazeleňme naše lesy!!!

1. 11. 2019

Hasiči zvou na všelidovou brigádu do lesa

Milí spoluobčané,

s radostí Vám oznamujeme, že se Sboru dobrovolných hasičů Staré Zubří podařilo získat dotaci z programu „Radegast lidem“ na obnovu našich kůrovcem zpustošených městských lesů a na zpříjemnění pobytu při toulkách přírodou. Finance budou využity na zakoupení sazeniček listnatých stromků, na vybudování turistického přístřešku na horizontu lesa Obecník a na zakoupení úlů, včelstev a vybavení pro včelaření. Pivovaru Radegast mnohokrát děkujeme.

Jsme si vědomi, že nikomu z občanů nedělá radost pohled na suché lesy, či dokonce holiny. Citlivější povahy to možná dokonce trápí, jistě někteří z Vás také přemýšleli, jak by šlo přírodě pomoci. Máme pro Vás tedy řešení, přidejte se k nám!

Z lesní školky dorazí 4 000 kusů sazeniček připravených k zazelenění části lesa Obecník. Rádi bychom tuto příležitost pojali jako všelidovou brigádku.

Předpokládáme, že se sejdeme v sobotu 2. 11. 2019 od 9 hodin. Místo výsadby naleznete docela jednoduše, jedná se o les Obecník mezi Starým a Novým Zubřím. Pro ty, kteří ho neznají, stačí vystoupit na autobusové zastávce U Perniců a vydat se kolmo k hlavní cestě přímo do kopce do lesa. Ze starozuberské strany se nejlépe dostanete kolem lyžařské chaty na Solisku. Nebude jistě problém nás tam najít.

Před výsadbou bude provedena instruktáž o správném pracovním postupu a pak už hurá obnovovat naše lesy. S sebou nezapomeňte pracovní odění, motyku nebo krumpáč a dobrou náladu.

Kolektiv SDH Staré Zubří

predaniseku